• Ubytování
  • Termíny a ceny
  • Popis hotelu
  • Recenze
  • Nabídka výletů

Ubytování a rozmístění osob

Pokoj 1
Týden v jižních Čechách_dvoulůžkový pokoj
dvoulůžkový pokoj

1/2

Možné obsazení: 1/0, 2/0, 1/1,
dospělý/dítě
změnit Počet dospělých 2 Počet dětí 0
Pokoj 2
Týden v jižních Čechách_dvoulůžkový pokoj s možností přistýlky
dvoulůžkový pokoj s možností přistýlky

1/2+1

Možné obsazení: 1/0, 2/0, 1/1, 3/0, 1/2, 2/1,
dospělý/dítě
změnit Počet dospělých 2 Počet dětí 0
Pokoj 3
Týden v jižních Čechách_třílůžkový pokoj s možností přistýlky
třílůžkový pokoj s možností přistýlky

1/3+1

Možné obsazení: 2/0, 3/0, 4/0, 1/1, 2/1, 3/1, 1/2, 1/3, 2/2, 1/0,
dospělý/dítě
změnit Počet dospělých 2 Počet dětí 0
Pokoj 4
Týden v jižních Čechách_třílůžkový pokoj
třílůžkový pokoj

1/3

Možné obsazení: 3/0, 2/1, 1/2, 1/0, 2/0, 1/1,
dospělý/dítě
změnit Počet dospělých 2 Počet dětí 0

Termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:

Poznávací zájezd s autokarovou dopravou, pobytem s polopenzí u jihočeského rybníka a výlety v ceně!

Úvod:

Dačice – renesanční Telč (UNESCO) s nádherným zámkem a zámeckou zahradou – jízda historickým úzkorozchodným parním vlakem do Nové Bystřice a zpět – Jindřichův Hradec – mechanický lidový betlém – 15. poledník – expozice rybníkářství a voroplavby – hrad a zámek Jindřichův Hradec – Strmilov s historickou tkalcovnou - pohádkově romantický vodní zámek Červená Lhota – Deštná s expozicí provaznictví - hrad Landštejn – Nová Bystřice – muzeum veteránů…

1. den:

odjezd v ranních hodinách po trase Havířov - Ostrava – Frýdek - Místek – Nový Jičín – Hranice – Přerov – Olomouc – Prostějov – Vyškov – Brno – Velké Meziříčí  – Jihlava – Humpolec s plánovanou přestávkou na oběd. V odpoledních hodinách příjezd areálu chaty Ratmířov, přivítání, ubytování, večeře.

2. den:

po snídani se vydáme na výlet do Dačic, města, kde se zrodila první kostka cukru na světě, prohlédneme si zámek a budeme pokračovat do nádherné renesanční Telče, zapsané v UNESCO, projdeme historické náměstí a prohlídneme si nádherný zámek a zámeckou zahradu. Město i zámek Telč si zahrály v mnoha filmech a pohádkách. V odpoledních hodinách se vrátíme do chatek na koupání či sportovní aktivity, večeře.

3. den:

po snídani můžete celý den relaxovat u rybníka a využívat zázemí areálu ke sportovním aktivitám či procházkám po okolí. Fakultativně se můžete svést historickým úzkorozchodným parním vlakem do Nové Bystřice a zpět (cena cca 450,- Kč/osoba). Večeře a přenocování.

4. den:

po snídani pojedeme na prohlídku města zrcadlícího se na hladině rybníka Vajgar, do Jindřichova Hradce. Uvidíme největší mechanický lidový betlém na světě, překročíme 15. poledník, o důvtipu našich předků se přesvědčíme v expozici rybníkářství a voroplavby a navštívíme třetí největší památkový objekt v ČR hrad a zámek Jindřichův Hradec. Při procházce městem nám zbude čas i na oběd nebo nákupy. V pozdních odpoledních hodinách se vrátíme na ubytování. Večeře a přenocování.

5. den:

po snídani odjedeme do nedalekého Strmilova, kde navštívíme historickou tkalcovnu. Již od roku 1870 se zde zpracovává len a vlna. Uvidíme, kterak ze základní suroviny vznikají nitě, z nich osnovy a tkaním vlněné nebo lněné výrobky, které si budete moci i zakoupit v podnikové prodejně. Kolem oběda se vrátíme do chatek a odpoledne se budeme věnovat radovánkám u rybníka.  Večeře a přenocování.

6. den:

po snídani vyjedeme k pohádkovému vodnímu zámku Červená Lhota, prohlédneme si zajímavé interiéry a cestou kolem rybníka najdeme místa, kde filmaři natáčeli třeba Zlatovlásku. V nedaleké Deštné navštívíme expozici provaznictví a seznámíme se s procesem výroby takové obyčejné věci, kterou je provaz nebo lano. Odpoledne se vrátíme k rybníku k odpočinku. Večeře a přenocování.

7. den:

po snídani se vydáme do srdce České Kanady, zastavíme se na prohlídku zříceniny hradu Landštejn, jež majestátně shlíží na česko-moravsko-rakouské pomezí, dále si uděláme zastávku u kostela bývalého paulánského kláštera a nakonec si v Nové Bystřici prohlédneme ojedinělou expozici automobilových veteránů. Odpoledne se vrátíme na ubytování a zbytek dne strávíme odpočinkem u rybníka. Večeře a přenocování.

8. den:

po snídani se rozloučíme s Ratmírovským rybníkem a vrátíme se domů… Cestou budeme mít přestávku na oběd.

Cena zahrnuje:

autokarovou dopravu, 7 x ubytování v chatkách pro 2-5 osob, polopenzi (snídaně formou bufetu, večeře v samoobslužné jídelně – polévka + výběr z menu), výlety dle programu, služby průvodce, pojištění CK ve smyslu zákona 159/99 Sb., místní poplatek

Cena nezahrnuje:

vstupy do navštívených objektů (cca 1.250,- Kč), obědy.

Uživatelské recenze

Fakultativní výlety