Cookies management by TermsFeed Cookie Consent

Řecko - - Fourka

Snad žádné letovisko na Chalkidiki nezaznamenalo v posledních letech takový nárůst obliby českých i řeckých turistů. Ačkoli si Fourka zakládá na tom, že je malým, klidným a příjemným letoviskem pro všechny věkové kategorie návštěvníků, tak nabízí vše, co je potřeba – obchůdky s potravinami, ovocem a zeleninou, suvenýry i oblečením, dále pak restaurace i tradiční taverny či stánky s nejlepším gyrosem. Děti potěší místní lunapark s kolotoči a atrakcemi, který je vhodně umístěn mezi centrem letoviska a aparthotelem Akropolis (tak aby nerušil ubytované hosty).

Největší devizou Fourky však zůstává koupání na dlouhé písečné pláži (písek s drobnými barevnými oblázky) s pozvolným vstupem do moře a průzračně čistou vodou Thermajského zálivu. Milovníci šnorchlování a potápění si tak přijdou na své jen pár desítek metrů od Aparthotelu Akropolis na konci pláže, v malebné zátoce lemované skalnatými masivy. Zajímavá je také nabídka fakultativních výletů pořadaných přímo aparthotelem a průvodcovaných našim delegátem. Můžeme doporučit například lodní výlet Toroneos, prohlídku města Soluně či večerní návštěvu romantického letoviska Afytos postaveného v tradičním kamenném stylu.

Z Fourky se tak v posledních letech stalo mimořádně přitažlivé letovisko, kde svou dovolenou přijíždí trávit mladí lidé, rodiny s dětmi i starší klienti, neboť každá věková kategorie si zde najde „to své“. O pohodlí a spokojenost našich klientů se stará český delegát a animátoři.