Cookies management by TermsFeed Cookie Consent

  • Ubytování
  • Termíny a ceny
  • Popis hotelu
  • Recenze
  • Nabídka výletů

Ubytování a rozmístění osob

Pokoj 1
Slovinské pobřeží s výletem do Itálie_dvoulůžkový pokoj
dvoulůžkový pokoj

1/2_P

Možné obsazení: 1/0, 2/0,
dospělý/dítě
Dostupná doprava: Autobusová doprava
změnit Počet dospělých 2 Počet dětí 0
Pokoj 2
Slovinské pobřeží s výletem do Itálie_třílůžkový pokoj
třílůžkový pokoj

1/3_P

Možné obsazení: 1/0, 2/0, 3/0,
dospělý/dítě
Dostupná doprava: Autobusová doprava
změnit Počet dospělých 2 Počet dětí 0

Termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:

Slovinské pobřeží s výletem do Itálie

Úvod:

poznávání, turistika a koupání v moři

Portorož, Piran, Isola, Koper, Terst, zámek Miramare, Ljubljana, jeskyně Postojna

1. den:

odjezd z ČR v pozdních večerních hodinách, noční přejezd přes Rakousko do Slovinska

2. den:

ráno přijedeme autobusem do hlavního města Slovinska – do Ljubljany, kterému vévodí Ljubljanský hrad z 12. století (sídlo markrabat a později vévodů Korutanských). Nádherné historické centrum města, ve kterém se setkává rakouská čistota a preciznost s balkánskou divokou duší nás přivítá hlavním náměstím Prešerenovo se sochou básníka Franceho Prešerena a barokním kostelem. Procházet se budeme po břehu Lublanice, která nás zavede až k Trojmostí. Dostatek času na prohlídku města můžeme využít k vystoupání k hradu s dechberoucím výhledem na celé historické centrum, nákupy na vánočních trzích, ochutnáváním skvělého vína a slovinských dobrot či návštěvou některé z mnoha galerií… V podvečer se přesuneme k moři do Portorože do areálu ikonického hotelu Bernadin, kde se ubytujeme v depandancích Vile Park *** (areál je přímo u moře a pláže). Večere v hotelu. Večer možnost individuální prohlídky podél moře nebo využití krytého hotelového bazénu.

3. den:

po dobré snídani (formou švédského stolu) nás bude čekat objevování krás Slovinského pobřeží, postupně v s průvodcem navštívíme města Piran, kde si prohlédneme hlavní náměstí Tartiniho, minoritský klášter a kostel Sv. Františka, sochu mořské panny na nábřeží a zastavíme se také s obchůdkem, kde se prodává tradiční mořská krystalická sůl, které se vyrábí v této oblasti. Další putování nás zavede do přístavního města Koper, která připomíná svým šmrncem Benátky. Ve starém města se zastavíme na Titově náměstí a prohlédneme Pretoriánský palác a vyšlápneme na vyhlídku nad městem ke kostelu Nanebevzetí Panny Marie a Městské věži. Cestou zpět, pokud nám dovolí čas zastavíme ještě na krátkou procházku v další historické perle – městečku Izola. Večer se vrátíme plní zážitků do našeho hotelu na večeři.

4. den:

po snídani se vydáme do Itálie, kde navštívíme malebné přístavní město Terst, které se svou novorenesanční architekturou přibližuje rakouským městům. Prohlédneme si náměstí Piazza Unitá d´Italia s budovou bývalého místodržitelství, radnice, dáme si výbornou kávu Illy a projdeme se kolem kanálu Grande. Odpoledne se přesuneme k asi 10 km vzdálenému zámku Miramare, který patří k nejkrásnějším neogotickým stavbám z 19. století v Itálii. Zájem je postaven na pobřeží Jadranu a má nádhernou zahradu. Večer se vrátíme do Portorože do našeho hotelu, kde nás čeká také večeře.

5. den:

po snídani se rozloučíme s ubytováním a vyrazíme do Slovinského krasu k prohlídce jeskyně Postojna (UNESCO) s nejdelší prohlídkovou jeskynní trasou na světě dlouhou 5 km (větší část projedeme podzemním vláčkem). Poté se již vydáme zpět do ČR, abychom se v pozdních večerních hodinách dostali do svých domovů.

Poznámka:

CK si vyhrazuje právo změnit program a jednotlivé dny programu dle aktuálního počastí, dopravní situace a dalších aspektů v destinaci.

Cena zahrnuje:

dopravu klimatizovaným autokarem (WC, občerstvení), 3 x ubytování v depandancích hotelu Bernardine – Vile Park *** s polopenzí, služby průvodce, pojištění CK ve smyslu zákona 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje:

registrační poplatek a lázeňskou taxu, komplexní cestovní pojištění včetně pojištění léčebných výloh, storna zájezdů a připojištění COVID 50,- Kč/os./den, vstupy

Poznámka:

Doporučené kapesné: cca 100,- Euro

Uživatelské recenze

Fakultativní výlety