• Ubytování
  • Termíny a ceny
  • Popis hotelu
  • Recenze
  • Nabídka výletů

Ubytování a rozmístění osob

Pokoj 1
Aktivní Slovinsko_dvoulůžkový pokoj
dvoulůžkový pokoj

1/2

Možné obsazení: 1/0, 2/0, 1/1,
dospělý/dítě
změnit Počet dospělých 2 Počet dětí 0
Pokoj 2
Aktivní Slovinsko_dvoulůžkový pokoj s možností přistýlky
dvoulůžkový pokoj s možností přistýlky

1/2+1

Možné obsazení: 1/0, 2/0, 1/1, 3/0, 1/2, 2/1,
dospělý/dítě
změnit Počet dospělých 2 Počet dětí 0

Termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:

POZNÁVÁNÍ, TURISTIKA, KOUPÁNÍ V LÁZNÍCH, krápníkové jeskyně Jama Pekel a turistika v Pohorje, Klášter Žiče, vinařstvíZlati Grič, lázně Lendava, Maribor, Ptuj

Úvod:

4 denní autokarový zájezd s polopenzí

 

bungalovy Lipov Gaj přímo v lázeňském komplexu Lendava

1. den:

odjezd ve večerních hodinách

2. den:

příjezd dopoledne do Slovinska, návštěva jeskyně Jama Pekel - jedna z nejhezčích krápníkových jeskyní s dravou podzemní říčkou a vodopádem. Poté se vypravíme za tajemnou atmosférou nejstaršího kartuziánského kláštera Žice (mimo Francii a Itálii), který byl založen v roce 1164. Ve spodní části kláštera navštívíme restauraci Gastuž, jednu z nejstarších dodnes funkčních restaurací ve Slovinsku (1467) a ochutnáme tradiční jídlo. Po obědě bude pro zájemce přípravena prohlídka vyhlášeného vinařství Zlati Grič s ochutnávkou vína a možností jejich nákupu. Odpoledne odjedeme do lázní Lendava a ubytujeme se v krásných bungalovech Lipov Gaj přímo v lázeňském komplexu (vstup do termálních lázní je v ceně ubytování), povečeříme a můžeme ještě relaxovat v termálních lázních či wellness.

3. den:

po výborní snídani formou švédského stolu nás bude čekat výlet do historického města Ptuj (UNESCO), které leží nařece Dráva a řadí se mezi nejstarší města ve Slovinsku. Historie města začíná už v době kamenné, ale největší rozkvět zažívalo za dob Římské říše. Průvodce nás zavede úzkými uličkami města až k hradu Ptuj, jehož západní věž patří k nejstarším stavbám v zemi. Milovníci skvělého vína si nenechají ujít skleničku v nejstarším vinném sklípku. V Ptuji je několik možností nákupu výborného vína přímo v prodejnách jednotlivých vinařství, které se těší oceněním z celého světa. Odpoledne se vrátíme zpět do Lendavy na večeři. Samozřejmě můžeme využít termálních bazénů lázeňského komplexu (zdarma). Ti, kteří nechtějí tento den výletovat mohou strávit celý den odpočinkem v lázních (volný pohyb po celý den mezi ubytováním a termálními bazény komplexu Lendava).

4. den:

po snídani se vydáme na další výlet, tentokráté s lehkou turistikou. Lanovou dráhou vyjedeme na Pohorje. Kde je fantastický výhled na Maribor, údolí řeky Drávy, Kozjak a okolní vinohrady, které se táhnou až do Rakouska. Z Bellevue dojdeme stezkou ke kostelu sv. Bolfenka, a pak se budeme pohybovat po severním svahu až k vyhlídkové věži Razglednik. Navštívíme turistický hostinec Gostišče-Dom, kde nabereme novou dávku energie na terase s výhledem na údolí řeky. Po svačině se vydáme zpátky k Bellevue a odjedeme další lanovou dráhou dolů. Po procházce historickým centrem městečka Maribor se budeme vracet zpět na večeři do lázní Lendava a využijeme naposledy léčivých a relaxačních bazénů lázeňského komplexu.

5. den:

po snídani se rozloučíme s Lendavou a vydáme se na Ostrov lásky na řece Muře, který se proslavil nejen díky milostným dostaveníčkům, ale hlavně díky unikátnímu plovoucímu mlýnu, který je dodnes funkční, a který si také prohlédneme. Poté pojedeme místním přívozem do vesnice Lžakovci, kde navštívíme tradiční lisovnu dýňového oleje. Odpoledne se vydáme zpět domů, příjezd v pozdních večerních hodinách.

Cena zahrnuje:

dopravu autokarem, 3 x ubytování v bungalovech Lipov Gaj s polopenzí, neomezený vstup do lázní a saun, služby česky mluvícího průvodce

Cena nezahrnuje:

registarační poplatek 1,-Euro/os./pobyt a lázeňskou taxu 1,27 Euro/os./den (platí se na místě hotově na recepci), komplexní cestovní pojištění včetně léčebných výloh a storna (40,- Kč/os./den), příplatek za jednolůžkový pokoj (500,- Kč/noc)

Poznámka:

Doporučené kapesné: na vstupy a lanovku 45,- Euro

Uživatelské recenze

Fakultativní výlety