arrowDown
Název: Itálie

Krásná země plná historických památek, temperamentních obyvatel milujících kulturu a zpěv, vynikající kuchyní,omývaná téměř ze všech stran mořem patří mezi nejvyhledávanější destinace v Evropě. Oblast serverního jadranu nabízí dlouhé písečné pláže s pozvolným vstupem do moře, rozsáhlé piniové háje (ideální pro alergiky) a dostupnost historických památek (Benátky, Florencie, Padova, Verona, Ravena, San Marino...) i zábavních center (Gardalandia, Itálie v miniaturách, vodní svět u Rimini...). Cenově dostupné služby, výborné dopravní spojení s ČR a dobrá vybavenost přímořských letovisek, to vše dělá ze severní Itálie ideální místo pro trávení dovolené nejen pro rodiny s dětmi.

Název:

Poznávací zájezd

shutterstock_771639436.jpgshutterstock_194861777.jpgshutterstock_232809454.jpg
shutterstock_778016254.jpg

ADVENTNÍ ITÁLIE

 

Úvod: ŘÍM, VATIKÁN, TIVOLI, FLORENCIE,termální lázně FIUGGI

 

1. den: v odpoledních hodinách se vydáme pohodlným autobusem přes Rakousko do Itálie. Cestu nám zkrátí povídání zkušeného průvodce i bezva filmy.

 

2. den: již ráno započne naše objevování nejkrásnějších míst Itálie ve Florencii. Speciální turistickou tramvají se přesuneme z centrálního parkoviště do centra města, kde navštívíme Palazzo Vechio a Loggia dei Lanzi s mnoha slavnými sochami, náměstí Piazza del Duomo s katedrálou a Giottovou zvonicí, Baptisterium, slavný most Ponte Vechhio se zlatnickými krámky a mnoho dalších památek. S Florencií se rozloučíme u sochy Davida na vyhlídce nad městem. V podvečer se přesuneme do lázeňského města Fiuggi a ubytujeme se v hotelu ***

 

3. den: po snídani se vydáme do města Tivoli (slavného letoviska bohatých Římanů v období renesance), kde navštívíme nádhernou Villu d´Este s krásnou terasovitou zahradou (fontány, vodopády, spousta druhů rostlin, citrusy, cypřiše, cesmíny…) vybudovanou v roce 1549 na pokyn kardinála Ipollita d´Este. Možnost návštěvy také Hadriánovi vily – antického sídla a zahrad císaře Hadriána. Odpoledne se přesuneme do Říma (cesta metrem z parkoviště do centra města). Prohlídka Vatikánu s bazilikou sv. Petra (Raffael, Michelangelo…), možnost výstupu na kopuli s krásným výhledem na celý Řím. Možnost návštěvy Vatikánských muzeí a prohlídka snad nejkrásnějšího Vánočního stromečku přímo na Svatopetrském náměstí. V podvečer návrat do Fiuggi. Možnost návštěvy termálních lázní.

 

4. den: odpočinutí a dobře nasnídaní se vydáme na celodenní prohlídku nesmrtelného města Říma. V průběhu dne budeme obdivovat nádherně vánočně nazdobená náměstí, vánoční stromy, ulice s girlandami a staleté památky. Navštívíme šarmantní barokní náměstí Piazza Navona s desítkami vánočních stánků (vánoční ozdoby, betlémy, šperky z Muránského skla) a fontánou Čtyř řek, Fontánu di Trevi, Španělské schody, možnost prohlídka Kolosea a Forum Romanum. Všudypřítomné vánoční trhy nás budou lákat vůněmi k ochutnávkám cukroví (panettone, pandoro či torrone), pečených kaštanech, punče a dalších dobrot. Zájemci mohou navštívit na náměstí Piazza del Popolo vyhlášenou výstavu Sta betlémů (100 presepi). Před večerním odjezdem zpět do ČR si popřejeme BUON NATALE A TUTTI – Krásné Vánoce všem…

5. den:

ráno přijedeme zpět do našich domovů.

Poznámka: Cena zahrnuje: dopravu autobusem, 2x ubytování ve dvoulůžkových pokojích hotelu kategorie ***, 2 x snídani, služby českého průvodce, pojištění CK ve smyslu zákona 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje:vstupy do navštívených památek a případně lázní ve Fiuggi, komplexní cestovní pojištění včetně storna (+ 30,- Kč/os./den)

 

 

Uvedené ceny jsou konečné (vč. letištních a bezpečnostních tax,
palivových příplatků). Cena neobsahuje volitelné příplatky.
Termín
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Požadavky na Vaši dovolenou:
Země
Letovisko
Strava Odjezd od
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Počet osob Příjezd do
Dospělá osobaDospělá osoba18,18 let
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Doprava
arrowRozšířené vyhledávání
Katalogy ke stažení
kaltaog
kaltaog
Přijímáme poukázky a benefity společností
benefit_plus benefity cheque edenred sodexo
K on-line platbě přijímáme tyto platební karty
maestro mastercard visa visa-electron