arrowDown
nazev:

Jordánsko

nazev:

Jordánsko

Ammán.jpgNebo.jpgpetra - pokladnice.jpg
wadi rum.jpg

Velký okruh Jordánskem

Jordánsko - Jordánsko - Jordánsko

další fotografie
popis_pocet_dni: JORDÁNSKO - velký okruh s českým průvodcem

popis_uvod: hlavní město Ammán, biblické město Madaba, koupání v Mrtvém moři, nocleh v poušti Wadi Araba, 3 dny ve skalním městě Petra, rudá poušť Wadi Rumm, křižácký hrad Kerak, řecko-římské starověké město Jerash

popis_den_01: odlet z Prahy do Ammánu přímým letem (nízkonákladovou společnosti, v ceně letenky je rezervace sedadla i odbavené zavazadlo 20 kg a 2 malá palubní zavazadla). Po příletu nás přivítá naše česky mluvící průvodkyně a vydáme se na krátkou cestu do Madaby, kde se ubytujeme a povečeříme.

popis_den_02: po dobré snídani si prohlédneme baziliku sv. Jiří v Madabě, která je světoznámá nádhernou mozaikou zobrazující mapu starověkého světa. Poté se přesuneme k nedalekému Mrtvému moři. Ještě před koupáním si dáme tradiční rychlý oběd - shawermu tak jako většina Jordánců. Odpoledne si budeme užívat fantastického koupání v nejslanějším moři světa a na vlastní kůži si vyzkoušíme jak tato voda nádherně nadnáší. Před západem slunce se přesuneme do pouště Wadi Araba, kde nás čeká večeře a nocleh pod hvězdami v pouštním kempu (ve vlastním spacím pytli - dodáme matrace a deky).

popis_den_03: po snídani, kterou zakončíme romantický pobyt v poušti se přesuneme do tzv. Malé Petry, která je považována za předměstí skalního města Petra, kde se ubytujeme v příjemném rodinném penzionu, osvěžíme, poobědváme a pojedeme na první procházku skalního města Petra. K večeru se vrátíme do Malé Petry do našeho penzionu ke společné večeři.

popis_den_04: po snídani se dnes budeme věnovat celý den Petře. Zadní cestou vystoupáme k nejvýše položenému chrámu Ad Dér (Klášter), stezkou mezi skalami pak sejdeme dolů do centra Petry až k Pokladnici. Zde si dáme dostatek času na individuální poznání, procházku nebo jen odpočinek u výborné arabské kávy s pohledem na světoznámou pokladnici. Oběd zajistíme formou pikniku a večer nás bude čekat v našem penzionu dobrá večeře.

popis_den_05: po snídani se vydáme na jih Jordánska do rudé pouště Wadi Rumm, celodenní výlet džípem s obědovým piknikem v poušti, úchvatné skalní útvary a scenérie... Večer se zpět vrátíme do Malé Petry na večeři a nocleh.

popis_den_06: dobře nasnídaní se rozloučíme s Petrou a naše putování nás zavede přes krajinu posetou vinicemi ke křižáckému hradu v Karaku. Navečer dorazíme do hlavního města Ammánu, kde nás bude čekat první část prohlídky historického města s citadelou, románským divadlem a rušnými starobylými uličkami. Večer se ubytujeme v hotelu.

popis_den_07: po snídani pojedeme do snad nejkrásnějšího archelologického areálu na světě - do města Jerash. Odpoledne nás bude čekat návrat do Ammánu, kde můžeme navštívit tradiční lázně. Samozřejmě si dopřejeme také čas na nákupy. Nocleh opět v Ammánu

popis_den_08: po snídani poslední procházka za poklady historických uliček a nákupy v Ammánu, rozlučkový oběd s průvodkyní a transfer na letiště k přímému letu do Prahy.

popis_poznamka: Cena zahrnuje: leteckou dopravu Praha - Ammán - Praha (s nízkonákladovou společností), v ceně letenky je rezervace sedadla, odbavené zavazadlo do 20 kg a dvě malá zavazadla na palubu, 1 x ubytování ve dvoulůžkových pokojích penzionu v Madabě, 1 x nocleh v pouštním kempu (vlastní spací pytel), 3 x ubytování v rodinném pensionu v Malé Petře, 2 x ubytování v pensionu v centru Ammánu, 7 x snídaně, 4 x oběd a 4 x večeři, transfery klimatizovanými minibusy, služby místní česky mluvicí průvodkyně, pojištění CK ve smyslu zák. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje: Jordanpass - v ceně Jordanpass je vstupní vízum do Jordánska a vstupy do řady památek včetně skalního města Petra + 2.800,- Kč/os. - nutno objednat přímo se zájezdem, další vstupy nezahrnuté v Jordanpass (Mrtvé moře, bazilika sv. Jiří v Madabě, mešita v Ammánu - celkem cca 35,- JOD (cca 50 USD) - platí se hotově na místě průvodkyni), komplexní cestovní pojištění 990,- Kč/os./pobyt včetně pojištění storna zájezdu, spropitné

Termín
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
TermínUbytováníDélkaDopravaStravaDospělýDítě
14.04. (út) 21.04. (út)dvoulůžkový pokoj8 dníLetecká doprava
Praha
Snídaně38.790 Kč---Rezervovat
06.10. (út) 13.10. (út)dvoulůžkový pokoj8 dníLetecká doprava
Praha
Snídaně38.790 Kč---Rezervovat
Uvedené ceny jsou konečné (vč. letištních a bezpečnostních tax,
palivových příplatků). Cena neobsahuje volitelné příplatky.
Termín
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Požadavky na Vaši dovolenou:
Země
Letovisko
Strava Odjezd od
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Počet osob Příjezd do
Dospělá osobaDospělá osoba18,18 let
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Doprava
arrowRozšířené vyhledávání
Katalogy ke stažení
kaltaog
kaltaog
Přijímáme poukázky a benefity společností
benefit_plus benefity cheque edenred sodexo
K on-line platbě přijímáme tyto platební karty
maestro mastercard visa visa-electron