arrowDown
nazev: Bulharsko
popis: Krásná země ležící na jihovýchodě Balkánského poloostrova, která je ideálním místem pro trávení dovolené českých turistů.

Velmi příjemní lidé s otevřeným srdcem, spousta historických památek, hory, které dali jméno celému balkánskému poloostrovu, přírodní rezervace na dosah přímořských letovisek, kvalitní ubytovací kapacity, dlouhé písečné pláže s čistým mořem, skvělá kuchyně a v neposlední řadě velmi příjemné cenové relace, to vše tvoří důvod, proč se zde klienti velmi rádi vrací.

Dnešní Bulharsko nabízí všechen servis jako ostatní přímořské destinace v Evropě a uspokojí i mladé návštěvníky a rodiny s dětmi.

Pobyt u moře je možno kombinovat s celou řadou fakultativních výletů včetně zájezdů do tureckého Istanbulu a Edirne.

 

let_cena_zahrnuje: leteckou přepravu Ostrava - Burgas - Ostrava nebo Brno - Burgas - Brno, letištní taxy a poplatky včetně základního palivového příplatku, transfer z letiště do místa ubytování a zpět, uvedený počet nocí ubytování s uvedenou stravou, služby delegáta, pojištění CK ve smyslu zákona č. 159/99 Sb., pobytové taxy.

let_cena_nezahrnuje: komplexní pojištění včetně léčebných výloh 30,- Kč/os./den.

bus_cena_zahrnuje: dopravu autokarem, uvedený počet nocí ubytování s uvedenou stravou, služby delegáta, pojištění CK ve smyslu zákona č. 159/99 Sb., pobytové taxy.

bus_cena_nezahrnuje: komplexní pojištění včetně léčebných výloh 30,- Kč/os./den.

kombi_cena_zahrnuje: jednu cestu leteckou přepravu do nebo z Burgasu, druhou cestu autokarem, letištní taxy a poplatky včetně základního palivového příplatku, transfer z letiště do místa ubytování a zpět, uvedený počet nocí ubytování s uvedenou stravou, služby delegáta, pojištění CK ve smyslu zákona č. 159/99 Sb., pobytové taxy.

kombi_cena_nezahrnuje: komplexní pojištění včetně léčebných výloh 30,- Kč/os./den.

pas_a_viza:

u autokarových i leteckých zájezdů musí mít všichni cestující buď platný cestovní pas (pas musí platit ještě minimálně 1 měsíc po plánovaném návratu do ČR) nebo je možno cestovat také na platný občanský průkaz! Ujistěte se před odjezdem, že máte cestovní doklad platný a že si na cestu berete opravdu svůj vlastní cestovní doklad!

Děti do 15-ti let musí mít  vždy vlastní cestovní doklad !!!

Prosíme klienty, kteří cestují do Bulharska (Řecka) na cestovní pas, aby si s sebou vzali i svůj občanský průkaz. Na některých státních hranicích by se takto mohla urychlit povinná kontrola cestujících, více informací či postup Vám sdělí technický průvodce nebo řidiči autobusu.

 

Autokarové zájezdy: cestující odpovídají za platnost svých cestovních dokladů, potřebných povolení a víz do cílové destinace i do států, kterými se projíždí. V případě, že zákazník nebude mít zajištěna všechny potřebná povolení, cestovní doklady, víza apod. a z tohoto důvodu se nebude moci zájezdu účastnit, postupuje CK stejně jako by zákazník zájezd stornoval v den odjezdu. V případě, že zákazníkovi nebude umožněn vstup do země (cílové i v průběhu cesty projížděnými zeměmi) místními orgány, CK nenese žádné závazky vůči zákazníkovi a zákazník se musí dopravit zpět do ČR na své vlastní náklady, zákazníkovi je taktéž účtován stornopoplatek, jako by zájezd stornoval v den odjezdu. Zákazníci jsou povinni dodržovat všechny celní, devizové a ostatní předpisy ČR a navštívených zemí. Cestující s cestovním pasem jiným než ČR hlásí tuto skutečnost při nástupu do autokaru řidiči.

mena:

Bulharskou měnou je Leva, směnný kurz je prakticky neměnný a pohybuje se cca 1,- Euro = 1,90 Leva (BGN). Pokud se Vám nepodaří směnit v ČR na Leva, pak doporučujeme vzít si do Bulharska Euro nebo USD, kurz na Českou korunu je méně výhodný. Peníze směňujte pouze v oficiálních směnárnách a bankách. Vždy si pečlivě zkontrolujte kurzový list a přepočítejte obdrženou částku. Nikdy neměňte peníze na ulici.

casovy_posun:

V Bulharsku je čas o hodinu posunut oproti času středoevropského (tedy o hodinu více než u nás).

obecne_zeme:

Bulharská kuchyně  - je známá nejen kořením čubrica, ale především velkým množstvím zeleniny v podobě různých salátů a příloh. Rajčata, okurky, papriky, balkánský sýr a chléb nesmí chybět na žádném stole. Maso se používá převážně kuřecí, vepřové, hovězí a skopové ve specializovaných restauracích (hodně jsou nabízeny ryby, zvláště makrely). Na rozdíl od českého způsobu stravování je jako první podáván salát s aperitivem (pokud si jej objednáte). Ke každému jídlu je běžné jíst chléb (bílý, jako naše veka), u kterého si objednáváte počet kusů (plátků).  Zvláštností je, že strava se podává většinou málo teplá, což je pro nás neobvyklé. Tento stav nejde většinou vyřešit ani pomocí delegáta, protože se jedná o celonárodní zvyk.

Nápoje: ačkoli místní úřady deklarují, že voda je všude pitná a může se používat i bez převaření, klientům doporučujeme jako ve všech jižních státech pít vodu pouze balenou a to z důvodu úpravy vody, která je jiná než v Čechách a pro nás nezvyklá, liší se i tvrdostí. V restauracích a obchodech je stejný sortiment alkoholických i nealkoholických nápojů, jak ho známe z našich obchodů. Alkoholické nápoje místní produkce jsou vesměs levnější než doma. Rovněž tabákové výrobky.

 

dulezite_adresy_telefony:

Velvyslanectví ČR v Bulharsku – Posolstvo na Češkata Republika

Janko Sakazov 9, vchod Panayot Volov, 1504 Sofia,

tel: 00359 2 / 946 11 10, 00359 2 / 946 11 11

fax: 00359 2 / 946 18 00

(provozní doba úřadu pro veřejnost je v pondělí, středu a pátek 09:00-12:00 hod.)

 

Honorární konzulát ČR v Burgasu

hotel Bulgaria, Alexandrovska 21, 8000 Burgas

pondělí – pátek (1.7.-10.9.2009): 09:00-12:00 h 

tel: 00359 / 56 842 610, 00359 / 56 842 820

mobil (non-stop): 00359 / 885 359 050

 

První pomoc:    tel. 150      Policie:          tel. 166     

Požárníci:      tel. 160      Tísňové volání:    tel. 112

Dopravní policie:tel. 165      Pomoc na silnicích:tel: 146

slovnicek:

Ahoj            Zdrasti/Čao     Jmenuji se              Kazvam se          

Dobré ráno      Dobro utro      Jak se jmenujete vy?    Kak se kazvate vje?

Dobrý den       Dobăr den       účet                    smétka

Pán,paní,slečna Gospodin,gospoža,ospožica  

zmrzlina        sladoled        Odkud jste?             Kăde živete

Dobrý večer     Dobăr večer     Dobrou noc              Leka nošt    

Jak se máte?    Kak ste?        Nashledanou             Doviždane 

Hledám…         Tărsja…         jídelní lístek          menju s napitky    

Ano             Da              Je to daleko?           Daleče li e?       

Ne              Blagodarja/Mersí směnárna               čejndž bjuro

Promiňte        Izvinite        potraviny               chranítelni stoki

Dobrou  chuť    Prijaten apetit známky                  marki

Prosím          Molja           Děkuji                  Blagodarja

Jakými jazyky mluvíte?          Ko ezici govorite?      

pivo            bira, pivo      víno bílé, červené     vino bjalo, červeno  

Mluvte pomaleji, prosím.        Govorete po-bavno, molja.  

 

NA LETOŠNÍ ADVENT JSME PRO VÁS PŘIPRAVILI NĚKOLIK ZAJÍMAVÝCH NABÍDEK viz odkaz níže

 

https://www.bontonck.cz/dokumenty/bonton_advent_2019.pdf?fbclid=IwAR15j4WspLzdSb205uYinNkANusuc0kEod6y9CA_JUov6FfVwRaiw3rZVhU

              

nazev: Jižní Bulharsko
nazev: Lozenec
popis:

Lozenec je příjemné menší letovisko ležící cca 70 km jižně od Burgasu (pouhé 4 km jižně od většího letoviska Kiten či 10 km od centra oblasti letoviska Primorsko – spojení každých 60 min za cca 30,- Kč) na úpatí pohoří Strandža, uprostřed přírody plné vinic a fíkových hájů, předurčuje toto místo k romantickým procházkám či vyjížďkám na horských kolech, které jsou k dispozici v místních půjčovnách. Lozenec se právem pyšní dvěma plážemi se zlatavým pískem. Na plážích je možno využít široké nabídky vodních sportů, barů, občerstvení, půjčoven slunečníků a lehátek, převlékáren. Centrum letoviska nabízí celou řadu restaurací, obchůdků, barů, směnárnu, půjčovnu automobilů a motorek, jízdních kol a v hlavní sezóně také diskotéky. Příjemní místní lidé, romantické okolí a velmi příznivé cenové relace vytvářejí ideální podmínky pro trávení pohodové dovolené.

delegat:

- po příjezdu do místa ubytování Vás delegát (paní Věra Stará - mobil 00420 723 009 890) ubytuje a předá Vám informaci, kdy a kde se bude konat informační schůzka (nebo provede základní informační schůzku ihned po příjezdu). Sledujte v průběhu nástěnku, na které Vám delegát bude nechávat důležité informace. Delegát bude klientům k dispozici v dohodnutém čase na dohodnutém místě.

.

fakultativni_vylety:

ORIENTAČNÍ CENY VÝLETŮ

-ISTANBUL největší město Turecka, rozkročeno na dvou světadílech, Evropě a Asií s úžasnými památkami -Palácem Sultánů, Modrou mešitou, chrámem Boží moudrosti, Hipodromem atd. Fakultativně plavba lodí po Bosporu s překrásným výhledem na evropskou i asijskou část města. Na závěr dne nákupy na světově známých bazarech Velkém a Egyptském s nabídkou zlata, kožených výrobků atd.

Cena: 55 €, 40 € dítě do 10 let

Pondělí / čtvrtek odjezd cca v 02.00 hodin / TURECKO NUTNÝ PAS !!!

 

-EDIRNE brána orientu před dobytí Istanbulu hlavní město Osmanské říše s pře krásnými mešitami, karavan seraily, tureckými lázněmi a historickými kamennými mosty. Výborně zde nakoupíte, ať již ve značkových obchodech či na mega trhu“ s obrovským množstvím zboží za neuvěřitelně nízké ceny.

Cena: 40 €, 35 € dítě do 10 let

Pátek / TURECKO NUTNÝ PAS !!!

 

-SOZOPOL+ NESTINARSKÝ VEČER

historické městečko s typickými dřevěnými domy, velkým přístavem, středověkým opevněním s tvrzí a s kostelem Sv. Jiřího, který uchovává ostatky Svatého Jana Křtitele. Obchůdky a kavárničky nabízí příjemné nákupy i odpočinek + večer s fol klórním programem včetně tance na žhavém uhlí a následně tanečním večerem, jehož součástí je i večeře o 4 chodech -aperitiv, předkrm, polévka, hlavní chod, desert a neomezená konzumace vína.

Cena: 25 €, 20 € dítě do 10 let

Pondělí, čtvrtek

 

-NESEBR- Starobylé město založeno dórskými Řeky s křivolakými uličkami 2 000 let starého přístavu. Pro své unikátní stavby bylo vyhlášeno památkovou rezervací UNESCO. Malebné uličky starobylého města jsou plné obchůdků, uměleckých galerií, pouličních umělců a kaváren lákajících tisíce turistů k návštěvě.

Cena: 20 €, 16 € dítě do 10 let

Pondělí / čtvrtek

                                   

-NESTINARSKÝ VEČER

večer s folklórním programem včetně tance na žhavém uhlí a následně tanečním večerem, jehož součástí je i večeře o 4 chodech -aperitiv, předkrm, polévka, hlavní chod, desert a neomezená konzumace vína.

Cena: 25 €, 20 € dítě do 10 let

 

-VARNA největší přístav na pobřeží Černého moře s možností návštěvy delfinária. Vstup do delfinária není v ceně (cca 25 leva / osoba, dítě 20 leva)

Cena: 26 €, 20 € dítě do 10 let.

Neděle 

-VELIKO TARNOVO bývalé hlavní město země je jedním z nejmalebnějších míst, která v Bulharsku najdete. Starodávné stavby jsou posázeny ve svazích a příkrých pahorcích, úzké dlážděné uličky, domy ve svahu nad údolím řeky Jantry, bazary a obchůdky vám určitě učarují.

Cena: 45 €, 35 € dítě do 10 let

Středa 

-SAFARY DŽÍPEM s návštěvou Trácké kultovní svatyně, s prohlídkou výroby dřevěného uhlí, medu (včetně ochutnávky). Na závěr piknik  z hub z místních lesů.

Cena 30 €, 25 € dítě do 10 let

 

-VELEKA

Romantická projížďka lodí po řece subtropického charakteru, během které je možno spatřit cizokrajné ptactvo, hady, vodní želvy, rozkvetlé lekníny atd. Po čas zastávky koupání v moři i v řece na jedné z nejkrásnějších pláží jižního Černomoří.

Cena: 20 €, 15 € dítě do 10 let

 

-RYBÍ PIKNIK 

Lodní výlet z Primorska na Maslen vrch s možností koupání v křišťálově čisté vodě na pláži s lehátky, potápění atd. Piknik s aperitivem, hlavním chodem a salátem.

Cena 25 €, 20 € dítě do 10 let (+ příplatek za odjezd z Lozence a Kitenu)

 

-PROJÍŽĎKA LODÍ

Po místní laguně v délce trvání cca 1 hodiny (romantika v podvečerních hodinách)

Cena 10 €, 7 € dítě do 10 let

 

-BAHENNÍ LÁZNĚ - místní Mrtvé moře

S možností koupání se v lázni zůstávající po odsolování mořské vody bohaté na soli a minerály, blahodárně působící na pokožku, ekzémy, artrózu, revmatismus atd.

Cena 15 € / osoba

čtvrtek

BEGLIK TASH

Trácká kamenná svatyně věnovaná bohyni Matce a jejímu synu –bohu Slunce, na cházející se na nejvyšším kopci nad letoviskem Primorsko.Kultovní místo původních obyvatel dnešního Bulharska-Tráků z 15. století př.n.l.

Cena 10 € / osoba, 5 € dítě do 10 let

Během celé sezóny, hlavně v případě nepříznivého počasí na koupání  

 

Fakultativní výlety zajišťuje bulharská společnost.CK Bon Ton nemůže

ovlivnit průběh ani všeobecné podmínky účasti na zájezdech.

 

 

 

-V případě zájmu možno zajistit:

Pronájem automobilů ( včetně historických džípů ), projížďku na jachtě, potápění, výlety do vnitrozemí, fisch- piknik , lety rogalem atd.

-bližší informace, kompletní nabídku a přesné data konání, jakožto aktuální cenovou nabídku Vám předá při informační schůzce delegát. Uvedené ceny výletů vycházejí jsou orientační a mohou být v průběhu sezóny změněny.

 

BG_Belite Skali _2013_4_www.jpgBG_Belite Skali _2013_5_www.jpgbileskaly_apartman (2).JPG
bileskaly_apartman (3).JPG
NAZEV_HOTELU:

Penzion BELITE SKALI

POLOHA:

Oblíbený penzion v blízkosti centra letoviska (100 m) v klidné rezidenční zóně jen pár desítek metrů od 3 různých pláží.

 

UBYTOVANI:

Ubytování je zajištěno ve dvoulůžkových pokojích, některé pokoje s možností přistýlky (rozkládací gauč pro jednu dospělou osobu nebo dvě děti do 12-ti let), k dispozici také mezonetový rodinný pokoj pro 4 osoby, všechny pokoje jsou vybaveny vlastním soc. zařízením (SWC), balkónem, ledničkou, rychlovarnou konvicí, SAT-TV a klimatizací zdarma. Jeden pokoj v přízemí je nabízen jako jednolůžkový bez příplatku.

 

VYBAVENI:

Recepce, Wi-Fi zdarma, terasa s posezením.

 

STRAVOVANI:

Vlastní, snídaně, polopenze či plná penze (snídaně formou švédského stolu, večeře formou švédského stolu (při menším počtu strávníků mohou být podávány snídaně a večeře servírované o 3 chodech - salát, hlavní jídlo, dezert, chléb a sklenice vody (další nápoje za poplatek), obědy servírované o 3 chodech - polévka, hlavní jídlo, salát nebo dezert, chléb a sklenice vody). Strava je podávána v blízkém hotelu Stará Kašta (cca 200 m).

 

PLAZ:

K dispozici je několik písečných pláží, jižní cca 240 m (s barem, lehátky a slunečníky za poplatek), velká severní cca 500 m (převlékárny, sprchy, lehátka a slunečníky za poplatek, nabídka vodních sportů za poplatek) a malá pláž s tmavým pískem (nudistická) cca 150 m od penzionu.

 

NAS_NAZOR:

Ubytování v blízkosti centra, ideální poloha s možností využívání různých pláží

DOPORUČUJEME !!! Dětská cena do 18-ti let.

 

Termín
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
TermínUbytováníDélkaDopravaStravaDospělýDítě
01.06. (po) 14.06. (ne)dvoulůžkový pokoj s možností přistýlky14 dníAutobusová dopravaBez stravy5.490 Kč---Rezervovat
01.06. (po) 14.06. (ne)dvoulůžkový pokoj14 dníAutobusová dopravaBez stravy5.490 Kč---Rezervovat
01.06. (po) 14.06. (ne)dvoulůžkový pokoj s možností přistýlky14 dníAutobusová dopravaSnídaně6.590 Kč---Rezervovat
01.06. (po) 14.06. (ne)dvoulůžkový pokoj14 dníAutobusová dopravaSnídaně6.590 Kč---Rezervovat
01.06. (po) 14.06. (ne)dvoulůžkový pokoj s možností přistýlky14 dníAutobusová dopravaPolopenze8.790 Kč---Rezervovat
Uvedené ceny jsou konečné (vč. letištních a bezpečnostních tax,
palivových příplatků). Cena neobsahuje volitelné příplatky.
Termín
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Požadavky na Vaši dovolenou:
Země
Letovisko
Strava Odjezd od
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Počet osob Příjezd do
Dospělá osobaDospělá osoba18,18 let
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Doprava
arrowRozšířené vyhledávání
Katalogy ke stažení
kaltaog
kaltaog
Přijímáme poukázky a benefity společností
benefit_plus benefity cheque edenred sodexo
K on-line platbě přijímáme tyto platební karty
maestro mastercard visa visa-electron