arrowDown
Název: Chorvatsko


CHORVATSKO - ZÁKLADNÍ INFORMACE

Největší devizou Chorvatska je jeho překrásné dramatické pobřeží, které se táhne od Slovinska na severu až po černohorskou hranici na jihu. K Chorvatsku patří také 1185 kouzelných ostrovů v Jaderském moři. Turisty nejvíce přitahuje křišťálově čistá voda, bezpočet zálivů a zátočin, malebné pláže a historická městečka za kterými se tyčí vysoká pohoří. Nová dálnice vedoucí od Slovinských či Maďarských hranic až po nejjižnější letoviska na Makarské riviéře přispívá k pohodlnějšímu a ještě rychlejšímu spojení. spojující Karlovac se Splitem ještě více přispěla k pohodlnosti cestování do Chorvatska autokary či vlastními vozy, takže na Makarskou riviéru se naši klienti dostanou za krátkou dobu a velmi pohodlně. Chorvatská kuchyněChorvatská kuchyně velmi pestře kombinuje spoustu zeleniny i chutného masa. Na její vývoj měla vliv především stejně pestrá historie této překrásné země. Mezi nejznámější dobrůtky z této oblasti patří jídla jako pljeskavica, čevapči, šašlík či pokrmy z chutného jehněčího masa. Každopádně se také podává řada rybích specialit a darů moře (například grilované olihně, salát z chobotnice nebo langusty). Mezi speciality, které by jste měli určitě ochutnat patří skvělý slaný sýr (paški sir pocházející z ostrova Pag) a lahodná uzená šunka pršut, která se podává krájená na tenounké plátky. Velmi dobré pověsti se těší také chorvatský olivový olej a především lanýže, které se sbírají ve vnitrozemí Istrie. Chutným dárkem z dovolené mohou být také pikantní uzeniny kulen. Výborná vína všech možných odrůd a druhů (tradičně nejlepší pocházejí z ostrovů Korčula a Pelješac - např. Dignač) i pálenka Rakija či Travarica zajisté osloví všechny milovníky chutných alkoholických nápojů. Malý slovníček:

Dobré ráno/den/večer Dobro jutro/ Dobar dan/večer Na shledanou Do vidženja Prosím Molim Děkuji Hvala Promiňte  Izvinite Včera/dnes/zítra jučer/danas/sutra Den/týden/měsíc/rok dan/tjedan/mjeses/godina Kde/kdy/jak gdje/kada/kako Vlevo/vpravo lijevo/desno Levný/drahý jeftin/skup Nerozumím Ne razumijem Pomozte mi prosím Molim vas pomozite mi Ambasády a konzuláty

Velvyslanectví ČRVeleposlanectvo Česke Republike, Savska cesta 41/VIII, Zagrem 10 000 Tel: 00385 1 6177246, konzulární oddělení 00385 1 6121618 Konzulát ve SplituObala H.N.P. 5/III (Riva), Split tel.: 00385/21344866, nonstop: 00385/916121660 Doklady potřebné k cestování do Chorvatska:Pro cestování do Chorvatska stačí na základě mezinárodních dohod mezi státy platný občanský průkaz se strojově čitelnými údaji (proužek s kódy na spodní straně průkazu). Děti do 15-ti let však mohou cestovat pouze na základě vlastního cestovního pasu a nebo s rodiči, které mají děti ve svém cestovním pase zapsány. Nestačí tedy zapsání děti v občanském průkaze.

Fakultativní výlety: vylety pro zemi
Advent_Zagreb (2).jpgAdvent_Zagreb (3).jpgAdvent_Zagreb (4).jpg
Advent_Zagreb (5).jpg

Chorvatsko Záhřeb a termální lázně Bükfürdö

Chorvatsko - Poznávací - Záhřeb

další fotografie

CHORVATSKO- ZÁHŘEB a termální lázně Bükfürdö

Úvod:

NEJKRÁSNĚJŠÍ ADVENTNÍ TRHY V EVROPĚ

1. den: (pátek) – brzy ráno se vydáme z nástupních míst přes Slovensko do Maďarska. Kolem poledne dorazíme do druhých největších maďarských lázní Bükfürdö, kde nás bude čekat obrovský areál léčebných i zážitkových lázní (možnost zajištění vstupu do saunového světa, masáží a dalších procedur). Večer se ubytujeme v příjemném penzionu, kde také povečeříme.

2. den: (sobota) – po snídani se vydáme na cestu do Chorvatského Záhřebu, *které je vyhlašováno v prestižní anketě v posledních letech jako nejkrásnější adventní město Evropy. Cestou nás průvodce seznámí s adventními a Vánočními zvyky a tradicemi. Kolem poledne se vydáme spolu s průvodcem objevovat krásy hlavního města Chorvatska (které je našincům tak málo známé). Procházka po Starém městě nás zavede na vrcholky Kaptol s arcibiskupskou katedrálou a vrcholek Gradec, ze kterého budeme mít nádherný výhled na celé staré město. Spletí středověkých uliček se vydáme k chrámu Sv. Marka se slavným dělem Lotrščak a romantickou alejí Strossmartre. Zájemci o další dechberoucí výhledy budou mít možnost navštívit také vyhlídkovou terasu v 16. patře mrakodrapu poblíž hlavního náměstí Bana Jelačiča. Všudypřítomná tradiční medová srdce zvaná Licitar nás dovedou až na hlavní adventní trhy, kde můžeme ochutnávat oku i chuti lahodící pokrmy a nápoje (pečený závin štrukli zalitý smetanou, místní káva Franck, nugáty Bajadera a vánoční punče a skvělá místní vína). Nakoupíme netradiční suvenýry a můžeme až do ranného večera nasávat úžasnou Vánoční atmosféru města. Pro milovníky kuriozit je možnost návštěvy muzea iluzí nebo vyhlášeného muzea lidských rozchodů. V podvečerních hodinách (kolem 18:30) se vydáme na pohodovou cestu zpět do maďarských lázní Bükfürdö, kde dorazíme ve večerních hodinách

3. den: (neděle) – po výborné snídani využijeme ještě odpočinku v léčebné a zážitkové části lázní Bükfürdö. V cca 15 hodiny se vydáme odpočinutí a plni zážitků zpět k našim domovům, kde dorazíme ve večerních hodinách.

Poznámka: .

Cena zahrnuje: dopravu autobusem, 2x ubytování, 2 x snídani a 1x večeři, služby průvodce po celou dobu pobytu, pojištění CK ve smyslu zákona 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje: vstupy do lázní (cca 370,- Kč/os./den, pobytová taxa (cca 4,- €/os./pobyt – platí se na místě), komplexní cestovní pojištění včetně storna (+ 30,- Kč/os./den)

Uvedené ceny jsou konečné (vč. letištních a bezpečnostních tax,
palivových příplatků). Cena neobsahuje volitelné příplatky.
Termín
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Požadavky na Vaši dovolenou:
Země
Letovisko
Strava Odjezd od
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Počet osob Příjezd do
Dospělá osobaDospělá osoba18,18 let
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Doprava
arrowRozšířené vyhledávání
Katalogy ke stažení
kaltaog
kaltaog
Přijímáme poukázky a benefity společností
benefit_plus benefity cheque edenred sodexo
K on-line platbě přijímáme tyto platební karty
maestro mastercard visa visa-electron