arrowDown
Název: Chorvatsko


CHORVATSKO - ZÁKLADNÍ INFORMACE

Největší devizou Chorvatska je jeho překrásné dramatické pobřeží, které se táhne od Slovinska na severu až po černohorskou hranici na jihu. K Chorvatsku patří také 1185 kouzelných ostrovů v Jaderském moři. Turisty nejvíce přitahuje křišťálově čistá voda, bezpočet zálivů a zátočin, malebné pláže a historická městečka za kterými se tyčí vysoká pohoří. Nová dálnice vedoucí od Slovinských či Maďarských hranic až po nejjižnější letoviska na Makarské riviéře přispívá k pohodlnějšímu a ještě rychlejšímu spojení. spojující Karlovac se Splitem ještě více přispěla k pohodlnosti cestování do Chorvatska autokary či vlastními vozy, takže na Makarskou riviéru se naši klienti dostanou za krátkou dobu a velmi pohodlně. Chorvatská kuchyněChorvatská kuchyně velmi pestře kombinuje spoustu zeleniny i chutného masa. Na její vývoj měla vliv především stejně pestrá historie této překrásné země. Mezi nejznámější dobrůtky z této oblasti patří jídla jako pljeskavica, čevapči, šašlík či pokrmy z chutného jehněčího masa. Každopádně se také podává řada rybích specialit a darů moře (například grilované olihně, salát z chobotnice nebo langusty). Mezi speciality, které by jste měli určitě ochutnat patří skvělý slaný sýr (paški sir pocházející z ostrova Pag) a lahodná uzená šunka pršut, která se podává krájená na tenounké plátky. Velmi dobré pověsti se těší také chorvatský olivový olej a především lanýže, které se sbírají ve vnitrozemí Istrie. Chutným dárkem z dovolené mohou být také pikantní uzeniny kulen. Výborná vína všech možných odrůd a druhů (tradičně nejlepší pocházejí z ostrovů Korčula a Pelješac - např. Dignač) i pálenka Rakija či Travarica zajisté osloví všechny milovníky chutných alkoholických nápojů. Malý slovníček:

Dobré ráno/den/večer Dobro jutro/ Dobar dan/večer Na shledanou Do vidženja Prosím Molim Děkuji Hvala Promiňte  Izvinite Včera/dnes/zítra jučer/danas/sutra Den/týden/měsíc/rok dan/tjedan/mjeses/godina Kde/kdy/jak gdje/kada/kako Vlevo/vpravo lijevo/desno Levný/drahý jeftin/skup Nerozumím Ne razumijem Pomozte mi prosím Molim vas pomozite mi Ambasády a konzuláty

Velvyslanectví ČRVeleposlanectvo Česke Republike, Savska cesta 41/VIII, Zagrem 10 000 Tel: 00385 1 6177246, konzulární oddělení 00385 1 6121618 Konzulát ve SplituObala H.N.P. 5/III (Riva), Split tel.: 00385/21344866, nonstop: 00385/916121660 Doklady potřebné k cestování do Chorvatska:Pro cestování do Chorvatska stačí na základě mezinárodních dohod mezi státy platný občanský průkaz se strojově čitelnými údaji (proužek s kódy na spodní straně průkazu). Děti do 15-ti let však mohou cestovat pouze na základě vlastního cestovního pasu a nebo s rodiči, které mají děti ve svém cestovním pase zapsány. Nestačí tedy zapsání děti v občanském průkaze.

Fakultativní výlety: vylety pro zemi
Delegát:

Společná delegátka pro více letovisek:

Blanka Katalinič Herynkova tel. 00385 917503985 

.

KLIENTI HRADÍ V MÍSTĚ POBYTU DELEGÁTOVI PŘÍPADNĚ UBYTOVATELI POBYTOVÉ TAXY:

Dospělá osoba 1,8 €/ os/ noc

děti 12-18 let 0,9 €/ os./ noc

děti do 12ti let – nehradí

 

Fakultativní výlety:

V místě pobytu Vám delegátka při informační schůzce nabídne možnost fakultativních výletů organizovaných s místními partnery

.

Odkaz na výlety

http://www.bontonck.cz/vylety-severdalm

CR_Pakoštane_Drago01.JPGCR_Pakoštane_Drago02.JPGHR_Pakostane.JPG
HR_Pakostane_Drago_ext02.JPG
Název hotelu:

Vila DRAGO ***

Poloha:

nová vila Drago se nachází v klidné části oblíbeného letoviska Pakoštane, jen pár metrů chůze (cca 500 m) od krásné písčito-oblázkové pláže. Vila je komfortně a prakticky zařízená. V centru letoviska je řada obchůdků, restaurací, kaváren a v létě také barů s živou hudbou. Nejen naši nejmenší zákazníci ocení různá dětská hřiště, atrakce a nabídku vodních sportů.

Ubytování:

je zajištěno v moderně zařízených dvou a třílůžkových studiích a čtyřlůžkových apartmánech s možností jedné přistýlky. Všechny kapacity mají vlastní soc. zařízení, vybavený kuchyňský kout, SAT-TV a terasu nebo balkon. Některá studia a apartmány mají k dispozici klimatizaci (za příplatek 5,- EUR/den)

Vybavení:

U vily je prostorná zahrada s posezením a grile, který je možné po domluvě s majiteli využívat. Parkování bezplatně přímo u vily. Wi-Fi bezplatně v celém objektu.

Stravování:

vlastní, možnost zajištění polopenzí v místní restauraci (servírované snídaně a večeře - výběr z několika menu)

Pláž:

krásná písčito-oblázková pláž s pozvolným vstupem do moře vzdálená cca 500 m od vily, na pláži jsou k dispozici toalety, převlékárny, bar a půjčovna loděk a šlapadel (za poplatek).

Upozornění:

příplatky: polopenze + 3000,- Kč/os./týden, doprava 2400,- Kč/os./oba směry

Poznámka:

cena zahrnuje: 7/14 x ubytování ve zvoleném typu studia/apartmánu včetně spotřeby energií, asistence delegáta, pojištění ve smyslu zákona 159/99 SB.
cena nezahrnuje: komplexní cestovní pojištění včetně léčebných výloh a storna 30,- Kč/os./den, pobytové taxy - platí se na místě -

1,8 Euro dosp/noc, děti 12-18 0,9 EUR/noc, děti do 12-ti let neplatí

Náš názor:

moderní ubytování v klidné části letoviska, krásné pláže i dostupnost velkého letoviska Biograd na Moru ocení malí i velcí návštěvníci.

Termín
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
TermínUbytováníDélkaDopravaStravaDospělýDítě
17.08. (so) 24.08. (so)dvoulůžkové studio8 dníBez dopravyBez stravy10.490 Kč---Rezervovat
17.08. (so) 24.08. (so)dvoulůžkové studio8 dníBez dopravyPolopenze13.640 Kč---Rezervovat
17.08. (so) 24.08. (so)Apartmán8 dníBez dopravyBez stravy17.490 Kč---Rezervovat
17.08. (so) 24.08. (so)Apartmán8 dníBez dopravyPolopenze20.640 Kč---Rezervovat
17.08. (so) 31.08. (so)Apartmán15 dníBez dopravyBez stravy34.480 Kč---Rezervovat
Uvedené ceny jsou konečné (vč. letištních a bezpečnostních tax,
palivových příplatků). Cena neobsahuje volitelné příplatky.
Termín
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Požadavky na Vaši dovolenou:
Země
Letovisko
Strava Odjezd od
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Počet osob Příjezd do
Dospělá osobaDospělá osoba18,18 let
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Doprava
arrowRozšířené vyhledávání
Katalogy ke stažení
kaltaog
kaltaog
Přijímáme poukázky a benefity společností
benefit_plus benefity cheque edenred sodexo
K on-line platbě přijímáme tyto platební karty
maestro mastercard visa visa-electron