arrowDown
Název: Chorvatsko


CHORVATSKO - ZÁKLADNÍ INFORMACE

Největší devizou Chorvatska je jeho překrásné dramatické pobřeží, které se táhne od Slovinska na severu až po černohorskou hranici na jihu. K Chorvatsku patří také 1185 kouzelných ostrovů v Jaderském moři. Turisty nejvíce přitahuje křišťálově čistá voda, bezpočet zálivů a zátočin, malebné pláže a historická městečka za kterými se tyčí vysoká pohoří. Nová dálnice vedoucí od Slovinských či Maďarských hranic až po nejjižnější letoviska na Makarské riviéře přispívá k pohodlnějšímu a ještě rychlejšímu spojení. spojující Karlovac se Splitem ještě více přispěla k pohodlnosti cestování do Chorvatska autokary či vlastními vozy, takže na Makarskou riviéru se naši klienti dostanou za krátkou dobu a velmi pohodlně. Chorvatská kuchyněChorvatská kuchyně velmi pestře kombinuje spoustu zeleniny i chutného masa. Na její vývoj měla vliv především stejně pestrá historie této překrásné země. Mezi nejznámější dobrůtky z této oblasti patří jídla jako pljeskavica, čevapči, šašlík či pokrmy z chutného jehněčího masa. Každopádně se také podává řada rybích specialit a darů moře (například grilované olihně, salát z chobotnice nebo langusty). Mezi speciality, které by jste měli určitě ochutnat patří skvělý slaný sýr (paški sir pocházející z ostrova Pag) a lahodná uzená šunka pršut, která se podává krájená na tenounké plátky. Velmi dobré pověsti se těší také chorvatský olivový olej a především lanýže, které se sbírají ve vnitrozemí Istrie. Chutným dárkem z dovolené mohou být také pikantní uzeniny kulen. Výborná vína všech možných odrůd a druhů (tradičně nejlepší pocházejí z ostrovů Korčula a Pelješac - např. Dignač) i pálenka Rakija či Travarica zajisté osloví všechny milovníky chutných alkoholických nápojů. Malý slovníček:

Dobré ráno/den/večer Dobro jutro/ Dobar dan/večer Na shledanou Do vidženja Prosím Molim Děkuji Hvala Promiňte  Izvinite Včera/dnes/zítra jučer/danas/sutra Den/týden/měsíc/rok dan/tjedan/mjeses/godina Kde/kdy/jak gdje/kada/kako Vlevo/vpravo lijevo/desno Levný/drahý jeftin/skup Nerozumím Ne razumijem Pomozte mi prosím Molim vas pomozite mi Ambasády a konzuláty

Velvyslanectví ČRVeleposlanectvo Česke Republike, Savska cesta 41/VIII, Zagrem 10 000 Tel: 00385 1 6177246, konzulární oddělení 00385 1 6121618 Konzulát ve SplituObala H.N.P. 5/III (Riva), Split tel.: 00385/21344866, nonstop: 00385/916121660 Doklady potřebné k cestování do Chorvatska:Pro cestování do Chorvatska stačí na základě mezinárodních dohod mezi státy platný občanský průkaz se strojově čitelnými údaji (proužek s kódy na spodní straně průkazu). Děti do 15-ti let však mohou cestovat pouze na základě vlastního cestovního pasu a nebo s rodiči, které mají děti ve svém cestovním pase zapsány. Nestačí tedy zapsání děti v občanském průkaze.

Fakultativní výlety: vylety pro zemi
Delegát:

Kontakt na majitele penzionu IVAN - Ivan Milovac - tel: + 385 915 727 416

Delegátka společná pro více letovisek Severní Dalmácie paní Dobiášková tel.č.: chorvatské +385 923 771 634  nebo případně 607 623 535

 

Fakultativní výlety:

Delegátka Vás navštíví v průběhu pobytu v místě ubytování a dle domluvy nabídne aktuální možnost  fakultativních výletů

CR_Paklenica_penz Ivan_2017_02_www.jpgCR_Paklenica_penz Ivan_2017_03_www.jpgCR_Paklenica_penz Ivan_2017_04_www.jpg
CR_Paklenica_penz Ivan_2017_05_www.jpg
Název hotelu:

Penzion Ivan ***

Poloha:

penzion Ivan se nachází v letovisku Starigrad - Paklenica. Jedná se o vyhledávané ubytování s vynikající polohou přibližně 50 metrů od pláže a 100 m od centra letoviska.

Ubytování:

v penzionu jsou hostům k dispozici dvou a třílůžkové pokoje, třílůžková studia a prostorný apartmán pro 5 osob v samostatném bungalovu. Studia i apartmán mají terasu nebo balkón, kuchyňský kout, ledničku, rychlovarnou konvici, mikrovlnnou troubu a klimatizaci. Pokoje mají balkón orientovaný směrem na moře a klimatizaci. Klientům ubytovaným v pokojích je k dispozici společná kuchyně.

Stravování:

pro klienty cestující vlastní dopravou je zajištěno parkování zdarma přímo u penzionu nebo v blízkém okolí. Pro ubytované je rovněž k dispozici jídelna s TV a terasou. V prostorách penzionu je Wi-Fi připojení zdarma. U penzionu je možnost využívat gril.

Pláž:

v letovisku jsou většinou oblázkové pláže, nejbližší se nachází 50 m od penzionu. Některé z nich byly dokonce oceněny tzv. „Modrou vlajkou“ (za čistotu moře a okolí). Pro příznivce přírodního koupání jsou v okrajových částech letoviska vyhrazeny „nudistické“ pláže.

Poznámka:

Příplatky:

Cena zahrnuje: ubytování, stravu (viz tabulka), asistence delegáta, pojištění ve smyslu zákona 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje: komplexní cestovní pojištění včetně léčebných výloh a storna 30,- Kč/os./den, pobytové taxy (platí se na místě) + 1,8 Euro/dosp.os./noc, děti 12-18 let 0,9 Euro/noc, děti do 12-ti let neplatí

Termín
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
TermínUbytováníDélkaDopravaStravaDospělýDítě
27.07. (so) 03.08. (so)třílůžkové studio8 dníBez dopravyBez stravy10.490 Kč---Rezervovat
27.07. (so) 03.08. (so)třílůžkový pokoj8 dníBez dopravyBez stravy10.490 Kč---Rezervovat
27.07. (so) 03.08. (so)třílůžkový pokoj8 dníBez dopravyPolopenze10.490 Kč---Rezervovat
27.07. (so) 03.08. (so)dvoulůžkový pokoj8 dníBez dopravyPolopenze10.490 Kč---Rezervovat
27.07. (so) 03.08. (so)třílůžkové studio8 dníBez dopravyPolopenze10.490 Kč---Rezervovat
Uvedené ceny jsou konečné (vč. letištních a bezpečnostních tax,
palivových příplatků). Cena neobsahuje volitelné příplatky.
Termín
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Požadavky na Vaši dovolenou:
Země
Letovisko
Strava Odjezd od
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Počet osob Příjezd do
Dospělá osobaDospělá osoba18,18 let
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Doprava
arrowRozšířené vyhledávání
Katalogy ke stažení
kaltaog
kaltaog
Přijímáme poukázky a benefity společností
benefit_plus benefity cheque edenred sodexo
K on-line platbě přijímáme tyto platební karty
maestro mastercard visa visa-electron