arrowDown
Název: Chorvatsko


CHORVATSKO - ZÁKLADNÍ INFORMACE

Největší devizou Chorvatska je jeho překrásné dramatické pobřeží, které se táhne od Slovinska na severu až po černohorskou hranici na jihu. K Chorvatsku patří také 1185 kouzelných ostrovů v Jaderském moři. Turisty nejvíce přitahuje křišťálově čistá voda, bezpočet zálivů a zátočin, malebné pláže a historická městečka za kterými se tyčí vysoká pohoří. Nová dálnice vedoucí od Slovinských či Maďarských hranic až po nejjižnější letoviska na Makarské riviéře přispívá k pohodlnějšímu a ještě rychlejšímu spojení. spojující Karlovac se Splitem ještě více přispěla k pohodlnosti cestování do Chorvatska autokary či vlastními vozy, takže na Makarskou riviéru se naši klienti dostanou za krátkou dobu a velmi pohodlně. Chorvatská kuchyněChorvatská kuchyně velmi pestře kombinuje spoustu zeleniny i chutného masa. Na její vývoj měla vliv především stejně pestrá historie této překrásné země. Mezi nejznámější dobrůtky z této oblasti patří jídla jako pljeskavica, čevapči, šašlík či pokrmy z chutného jehněčího masa. Každopádně se také podává řada rybích specialit a darů moře (například grilované olihně, salát z chobotnice nebo langusty). Mezi speciality, které by jste měli určitě ochutnat patří skvělý slaný sýr (paški sir pocházející z ostrova Pag) a lahodná uzená šunka pršut, která se podává krájená na tenounké plátky. Velmi dobré pověsti se těší také chorvatský olivový olej a především lanýže, které se sbírají ve vnitrozemí Istrie. Chutným dárkem z dovolené mohou být také pikantní uzeniny kulen. Výborná vína všech možných odrůd a druhů (tradičně nejlepší pocházejí z ostrovů Korčula a Pelješac - např. Dignač) i pálenka Rakija či Travarica zajisté osloví všechny milovníky chutných alkoholických nápojů. Malý slovníček:

Dobré ráno/den/večer Dobro jutro/ Dobar dan/večer Na shledanou Do vidženja Prosím Molim Děkuji Hvala Promiňte  Izvinite Včera/dnes/zítra jučer/danas/sutra Den/týden/měsíc/rok dan/tjedan/mjeses/godina Kde/kdy/jak gdje/kada/kako Vlevo/vpravo lijevo/desno Levný/drahý jeftin/skup Nerozumím Ne razumijem Pomozte mi prosím Molim vas pomozite mi Ambasády a konzuláty

Velvyslanectví ČRVeleposlanectvo Česke Republike, Savska cesta 41/VIII, Zagrem 10 000 Tel: 00385 1 6177246, konzulární oddělení 00385 1 6121618 Konzulát ve SplituObala H.N.P. 5/III (Riva), Split tel.: 00385/21344866, nonstop: 00385/916121660 Doklady potřebné k cestování do Chorvatska:Pro cestování do Chorvatska stačí na základě mezinárodních dohod mezi státy platný občanský průkaz se strojově čitelnými údaji (proužek s kódy na spodní straně průkazu). Děti do 15-ti let však mohou cestovat pouze na základě vlastního cestovního pasu a nebo s rodiči, které mají děti ve svém cestovním pase zapsány. Nestačí tedy zapsání děti v občanském průkaze.

Fakultativní výlety: vylety pro zemi
Delegát:

Delegátka společná pro více letovisek Severní Dalmácie

paní Blanka Katalinič Herynkova tel. 00385 917503985  

 

.

UPOZORNĚNÍ: na místě se hradí majiteli nebo delegátovi pobytové taxy - 1,8 Euro dospělý/noc, děti 12-18 let 0,9 EUR/noc, děti do 12-ti let neplatí

 

 

Fakultativní výlety:

Na místě Vám majitel/delegát nabídne možnost fakultativních výletů pořádaných mísními partnery..

Vodice jako turistické místo, které oplývá bohatou nabídkou. Již na začátku sezóny, koncem dubna ve Vodicích, se koná závod na horských kolech v rámci mistrovství světa. Hosté si mohou pronajmout kolo pro turistiku po Vodicích, kde mohou také navštívit archeologické naleziště z dávných dob. Nejslavnější z těchto míst jsou na úpatí kopce Mrdakovica, kde jsou pozůstatky starověkého římského města. Vzhledem k blízkosti Národního parku Krka a Národního parku Kornati ve Vodicích jsou každý den k dispozici výletní čluny, které umožňují navštívit parky. Souostroví je bohaté na ostrovy a možnost pronájmu lodí pro všechny ostrovy. Po celou tuto sezonu hostí Vodice velké množství festivalů, zábavních akcí a nočních klubů.

 

 

 

CR_Vodice_Tihi_2017_03_www.jpgCR_Vodice_Tihi_2017_09_www.jpgCR_Vodice_Tihi_2018_07_www.jpg
Název hotelu:

Apartmány TIHI ****

Poloha:

Nádherná luxusní vila s bazénem je situovaná v klidnější části letoviska Vodice, které se nachází v Severní Dalmácii. Bazén o rozměrech 8x4 m mohou hosté zdarma využívat.

Příjemnou krátkou procházkou se po 5-6 minutách chůze dostanete k vyhlášené oblázkové pláži "Plava plaža". Rušné centrum letoviska je vzdáleno zhruba 1 km od vily.

Ubytování:

Vila nabízí svým hostům ubytování ve dvou až čtyřlůžkových apartmánech s balkónem nebo terasou s výhledem na moře (možnost přistýlky pouze na vyžádání u CK). Každý apartmán je vybaven moderním nábytkem, vlastním sociálním zařízením, kuchyňským koutem a klimatizací. Ve vile je klientům dostupné Wi-Fi připojení k internetu.

Vybavení:

Velkou výhodou vily je bazén s lehátky, posezení u bazénu ve stínu a také gril, který mohou hosté vily zdarma využívat.

Oplocení celé zahrady s bazénem a posezením jistě potěší všechny hosty.

Pláž:

Vila se nachází cca 5-6 minut chůze (500 m) od oblázkové pláže s několika moly. Pláž, která se nazývá "Plava plaža", je jednou z nejpopulárnějších ve Vodicích.

Ve Vodicích najdete větší množství hezkých oblázkových pláží, jejichž hlavní atrakcí je tobogán, dále také jízda na vodním skútru, vodních lyžích či parasailing.

Možnost zapůjčení plážového servisu (2 lehátka + slunečník). Samozřejmostí jsou také WC a sprchy.

Poznámka:

Cena zahrnuje:

Ubytování, dopravu autobusem dle termínů, využívání bazénu, Wi-Fi připojení, parkovací místo, závěrečný úklid, povlečení, ručníky


Cena nezahrnuje:

- Klimatizaci, doplácí se na místě 5 EUR/den, pobytová taxa se platí na místě - 1,8 Eur/noc dospělý, 0,9 Eur/noc 12-18, děti do 12 let neplatí

Termín
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
TermínUbytováníDélkaDopravaStravaDospělýDítě
24.08. (so) 31.08. (so)dvoulůžkové studio8 dníBez dopravyBez stravy14.490 Kč---Rezervovat
24.08. (so) 31.08. (so)Apartmán 1/2+28 dníBez dopravyBez stravy18.990 Kč---Rezervovat
24.08. (so) 31.08. (so)Apartmán 2+28 dníBez dopravyBez stravy24.990 Kč---Rezervovat
31.08. (so) 07.09. (so)dvoulůžkové studio8 dníBez dopravyBez stravy13.990 Kč---Rezervovat
31.08. (so) 07.09. (so)Apartmán 1/2+28 dníBez dopravyBez stravy18.490 Kč---Rezervovat
Uvedené ceny jsou konečné (vč. letištních a bezpečnostních tax,
palivových příplatků). Cena neobsahuje volitelné příplatky.
Termín
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Požadavky na Vaši dovolenou:
Země
Letovisko
Strava Odjezd od
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Počet osob Příjezd do
Dospělá osobaDospělá osoba18,18 let
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Doprava
arrowRozšířené vyhledávání
Katalogy ke stažení
kaltaog
kaltaog
Přijímáme poukázky a benefity společností
benefit_plus benefity cheque edenred sodexo
K on-line platbě přijímáme tyto platební karty
maestro mastercard visa visa-electron