arrowDown
shutterstock_364970183_Ananuri.jpgshutterstock_402288112_Uplistsikhe.jpgshutterstock_417204865_lunch.jpg
shutterstock_426843535_StMary_Basilica.jpg

velký poznávací okruh nádhernou přírodou, fascinujícími historickými památkami přátelskými lidmi a skvělým jídlem a vínem

Úvod:

Tbilisi, vinařská oblast Kakheti, kláštery Alaverdi a Gremi, tunel Khareba, Singnaghi, Mtskheta, klášter Jvari, Kazbegi, komplex Anauri, Stalinovo museum, jeskynní komplex Uplistsikhe, historické Kutaisi, přímořské letovisko Batumi, klášter Gelati, Prométheova jeskyně a mnohé další...

1. den:

odlet z Prahy do Tbilisi (přímý let nebo let s jedním přestupem), transfer do hotelu v Tbilisi, ubytování

2. den:

po snídani začne naše objevování Gruzie okružní jízdou a prohlídkou hlavního města Tbilisi (s památkami sahajícími až do 5. století) na březích řeky Mtkvari. Dopoledne navštívíme nejstarší a nejmalebnější čtvrť města - Metekhi, odkud se dostaneme pohodlně lanovkou na pevnost Narikala ze 4. století, která dominuje celému městu. Po prohlídce sirných lázní s termálními prameny si dáme výbornou kávu na ulici Shardeni v jedné z typických kavárniček, abychom poté přešli Most Míru a navštívili synagogu - sionskou katedrálu a nejstarší baziliku v Tbilisi - Anchiskhati ze 6. století. Odpoledne navštívíme národní muzeum s řadou cenných artefaktů ze zlata, stříbra z předkřesťanského období. Večeře nám bude servírována ve stylové restauraci spolu s ukázkou tradičních folklórních tanců a živé hudby. Večer návrat do hotelu a nocleh v Tbilisi.

3. den:

po snídani se vydáme do regionu Kakheti, který je světově proslulý výrobou prvotřídního vína. Navštívíme klášter Alaverdi z 11. století, který je obklopen romantickými vinicemi, ze kterých mniši produkují fantastické víno. Poté prohlídka historického komplexu Gremi, který byl hlavním městem království Kakheti. Další putování kavkazskými horami a tunelem Khareba nás zavede do vinařství, kde poobědváme a ochutnáme skvělé víno. Odpoledne se přesuneme do do Sighnaghi, malého městečka s neopakovatelným panorama Kavkazských velikánů, které je živým skanzenem historických měst této oblasti (zděné domečky s tradičními visutými balkóny a kapličkami na střechách domů). Večer návrat do Tbilisi, nocleh.

4. den:

po snídani se vydáme do Mtskhety, které bylo ve středověku hlavním městem země, jeho náboženským i kulturním centrem (UNESCO). Navštívíme klášter Jvari ze 6. století, který dominuje městu a řece Aragvi i katedrálu Svetitskhoveli, která je známá tím, že je zde pohřbena část Ježíšova roucha. Křivolaké kamenné uličky města plné obchůdků se suvenýry a kavárničkami nás zajisté zlákají k posezení u dobrého oběda a kávy či čaje.

Odpoledne se vydáme na scénickou cestu pohořím Kavkaz až ke Křížovému průsmyku (2.395 m. n.m.) a podél řeky Tergi se dostaneme až do Kazbegi, hlavnímu městu této vysokohorské oblasti. Z Kazbegi podnikneme příjemnou pěší túru do zalesněného údolí s dechberoucími pohledy na zasněžené vrcholky hor (Kazbegi 5047 m.n.m), které nás zavede ke kostelu Svaté trojice ze 14. století. Cestu si zkrátíme jízdou v dřípech, která nám přinese další nezapomenutelné zážitky z této horské oblasti. Nocleh a večeře je pro tuto noc zajištěn přímo v Kazbegi.

5. den:

po skvělém spánku v horách si dáme vydatnou snídani a vydáme se navštívit komplex pevnosti Ananuri na řece Aragvi ze 17. století. Známou hedvábnou stezkou se přemístíme do rodiště Sovětského vůdce Josifa Vissarionoviče Stalina (zastavíme na fotku u jeho muzea). Další putování nás zavede do unikátního jeskynního komplexu Uplistsikhe starého několik tisíc let. Uplistsikhe bylo prvním městem na území Gruzie vybudovaným v důmyslném komplexu jeskyní a místem, kde se v předkřesťanských dobách konaly různé pohanské rituály. Odpoledne se přesuneme do Kutaisi, místa legendy o zlatém rounu. Křivolaké uličky a domečky z 19. století, parky a malebná zákoutí nás pozvou k večerní procházce, neboť ubytovaní budeme přímo v Kutaisi, kde také povečeříme.

6. den:

po snídani Vám dokážeme, že Gruzie nejsou jenom historická města a masivy hor.  Navštívíme dnes totiž Batumi, které je nejslavnějším přímořským letoviskem na pobřeží Černého moře. Zde budeme mít možnost prohlédnout ceněnou botanickou zahradu plnou květů, místních i exotických rostlin rostoucích na pobřeží. Odpoledne budeme objevovat krásy centraletoviska - Batumi boulevard, hlavní náměstí města… Večer se vrátíme zpět na naše ubytování v Kutaisi, kde také povečeříme ve stejném hotelu jako včera.

7. den:

po snídani se vydáme ke komplexu kláštera Gelati (12. století), které bylo centrem náboženského vzdělávání země, založené již králem Davidem Budovatelem (UNESCO). Odpoledne nás bude čekat prohlídka Prométheovy jeskyně - gruzínského přírodního divu, kde budeme obdivovat dech beroucí krápníky, vápencové závoje, vodopády, podzemní řeky a jezera, ale i jeskynní perly. Večer se vrátíme do nám již známého Tbilisi k poslední noci v Gruzii.

8. den:

transfer na letiště a odlet do Prahy (přímý let, nebo let s jedním přestupem)

Poznámka:

Příplatky: jednolůžkový pokoj + 2.990,- Kč/os.

Cena zahrnuje:

leteckou přepravu Praha-Tbilisi-Praha, 7 x ubytování v hotelích kategorie *** (4 x v Tbilisi, 2 x v Kutaisi a 1 x v Kazbegi),                6 x snídani, 1 x oběd a 4 x večeři, vstupné do navštívených památek a objektů uvedených v programu (Národní muzeum, Prométheova jeskyně, botanická zahrada v Batumi, jeskynní město Uplistsikhe, komplex Gremi), ochutnávka vína, jízdu džípem 4x4 ke kostelu Sv. Trojice, služby česky hovořícího průvodce, lahev pitné vody demmě jako pozornost v mikrobuse, pojištění CK ve smyslu zák. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje:

komplexní pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění storna 990,- Kč/os./pobyt, spropitné

Termín
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
TermínUbytováníDélkaDopravaStravaDospělýDítě
21.09. (so) 28.09. (so)dvoulůžkový pokoj8 dníLetecká doprava
Praha
Snídaně30.990 Kč---Rezervovat
Uvedené ceny jsou konečné (vč. letištních a bezpečnostních tax,
palivových příplatků). Cena neobsahuje volitelné příplatky.
Termín
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Požadavky na Vaši dovolenou:
Země
Letovisko
Strava Odjezd od
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Počet osob Příjezd do
Dospělá osobaDospělá osoba18,18 let
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Doprava
arrowRozšířené vyhledávání
Katalogy ke stažení
kaltaog
kaltaog
Přijímáme poukázky a benefity společností
benefit_plus benefity cheque edenred sodexo
K on-line platbě přijímáme tyto platební karty
maestro mastercard visa visa-electron