arrowDown
nazev: Řecko

popis: Překrásná země na jihu Balkánského poloostrova, která se každému návštěvníku hluboce vryje do srdce svou nádhernou přírodou, čistým mořem a množstvím přírodních památek.

Ať již navštívíte poloostrov Chalkidiki s krásnými písečnými plážemi a neporušenou přírodou, Olympskou riviéru v srdci pevninského Řecka nebo některý z mnoha ostrovů zajisté Vás osloví otevřenost a pohostinnost místních obyvatel a pohodový neuspěchaný přístup k životu.

Nechte se strhnout touto atmosférou a snažte se získat maximum z bohatství, které tento nádherný kus Evropy svým návštěvníkům nabízí, vždyť slovo turista má v řeckém jazyce význam host...

pas_a_viza:

Řecko je v EU, u leteckých i autokarových zájezdů potřebujete platný cestovní doklad PAS nebo  platný OP (platnost dokladu by měla být min.1 měsíc po návratu z dovolené).

Děti do 15ti let musí mít vlastní cestovní doklad !!! Neakceptuje se dítě zapsané v pase rodičů !!!

.

Prosíme klienty, kteří cestují do Řecka BUSEM na cestovní pas, aby si s sebou vzali i svůj občanský průkaz. Na některých státních hranicích by se takto mohla urychlit povinná kontrola cestujících, více informací či postup Vám sdělí technický průvodce nebo řidiči autobusu.

Zákazníci, kteří se přihlásí k zájezdům odpovídají za platnost svých cestovních dokladů.

Cizí státní příslušníci - jsou povinni si zajistit potřebná povolení a víza do cílové destinace i do států, kterými se projíždí. V případě, že zákazník nebude mít zajištěna všechna potřebná povolení, cestovní doklady, víza apod. a z tohoto důvodu se nebude moci zájezdu účastnit, postupuje CK stejně jako by zákazník zájezd stornoval v den odjezdu. V případě, že zákazníkovi nebude umožněn vstup do země (cílové i v průběhu cesty projížděnými zeměmi) místními orgány, CK nenese žádné závazky vůči zákazníkovi a zákazník se musí dopravit zpět do ČR na své vlastní náklady, zákazníkovi je taktéž účtován stornopoplatek, jako by zájezd stornoval v den odjezdu.

- zákazníci jsou povinni dodržovat všechny celní, devizové a ostatní předpisy ČR a navštívených zemí.

- cestující s cestovním pasem jiným než ČR hlásí tuto skutečnost předem

Více informací na http://www.mzv.cz

Při cestě autem návštěvníci potřebují řidičský průkaz, technický průkaz vozidla, zelenou kartu.

 

mena:

V Řecku se platí EUREM = 100 CENTŮ

casovy_posun:

Při cestě do Řecka nezapomeňte na časový posun. Časový rozdíl řeckého východoevropského času od našeho středoevropského času je + 1 hodina. Musíte si tedy posunout hodinky o jednu hodinu dopředu. Všechny časy uváděné v průběhu Vašeho pobytu (infoschůzka, fakultatitvní výlety, transfery, odjezdy do ČR...) jsou uváděny v místním (lokálním) čase !!

obecne_zeme:

Řecko

Překrásná země na jihu Balkánského poloostrova, která se každému návštěvníku hluboce vryje do srdce svou nádhernou přírodou, čistým mořem a množstvím přírodních památek. Ať již navštívíte poloostrov Chalkidiki s krásnými písečnými plážemi a neporušenou přírodou, Olympskou riviéru v srdci pevninského Řecka nebo některý z mnoha ostrovů zajisté Vás osloví otevřenost a pohostinnost místních obyvatel a pohodový neuspěchaný přístup k životu. Nechte se strhnout touto atmosférou a snažte se získat maximum z bohatství, které tento nádherný kus Evropy svým návštěvníkům nabízí, vždyť slovo turista má v řeckém jazyce význam host...

Jazyk

Úředním jazykem je Novořečtina, obvykle není problém se domluvit anglicky a německy. Ve většině restaurací je jídelní lístek i v češtině.

 

dulezite_adresy_telefony:

 

Velvyslanectví ČR v Řecku – The Embassy of the Czech Republic

Seferis str.6 G, Palaio Psychico, Athens 15452, Greece

tel.: 0030/2106713755, 2106719701, 2106725332

 

Honorární konzulát ČR v Řecku

Dimokratias 62, Thessaloniki, 546 23

tel: 003023920/22575

pondělí - pátek: 09:00-14:00

.

První pomoc:          tel. 166 Lékařská pohotovost:     tel.1016

Pomoc při autonehodě: tel. 104 Tísňové volání:          tel. 112       

Turistická policie:   tel. 171 Policie:                 tel. 100

Hasiči:               tel. 199 Lesní požáry – hasiči:   tel. 191

slovnicek:

Řecky               Česky               Řecky                Česky

Kaliméra            Dobrý den           Polí                 Mnoho

Kalispéra           Dobrý večer         Lígo                 Málo

Kalinichta          Dobrou noc          Oríste?              Prosím? 

Jásu                Nashledanou         Gramatósimo          Známka 

Efcharistó          Děkuji              Jatrós               Lékař  

Parakaló            Prosím              Piretó               Teplota

Óchi                NE                  Kefáli               Hlava

Né                  ANO                 Pódi                 Noha 

Ávrio               Zítra               Chéri                Ruka 

Símera              Dnes

 

 

clo:

Zboží určené pro vlastní potřebu či spotřebu nebo jako dárky, které bylo získáno v členské zemi Evropské unie, lze volně dovážet. Za limit pro vlastní potřebu je považováno 200 ks cigaret nebo 50 ks doutníků nebo 250 g tabáku, dva litry vína, jeden litr lihovin nad 22 % alkoholu, jeden litr lihovin pod 22 % alkoholu, 250 ml toaletní vody a jakékoli zboží do limitu 150 EUR.

Je zakázán dovoz i vývoz drog a jiných omamných prostředků, léků s obsahem kodeinu (s výjimkou léků předepsaných pro osobní potřebu), výbušnin a střelných zbraní. Pod hrozbou vysokých pokut se bez zvláštního povolení nesmí vyvážet jakékoliv předměty starší než sto let; pokud byste takový předmět dováželi, je nutné jej na hranicích pečlivě deklarovat, abyste neměli potíže při opuštění země. Pašování drog se trestá dlouholetým vězením. Platí přísný zákaz vývozu ohrožených druhů živočichů, rostlin a přírodnin !!!

nazev:

Centrální Řecko

popis:

Kraj Centrální Řecko sousedí na serveru s Thessálií, na jihu s Atikou a na západě se Západním Řeckem. Východ kraje je omývám Egejským mořem. K území patří také druhý největší řecký ostrov Evia a souostroví Sporady a překrásné souostroví Lichadonisia. Kraj je bohatý na termální prameny a jeho poloha umožňuje návštěvníkům prozkoumat přírodní i historické památky – Athény, Delfy, Thermopyly, kláštery Meteora, ostrovy Lichadonisia s malými písečnými plážemi či malebné ostrovy Skiathos, Skopelos nebo druhý největší ostrov Evia.

nazev:

Kamena Vourla

popis:

Malebné prázdninové městečko se rozprostírá na jižním pobřeží zálivu Maliakos. Nachází se na krásném místě mezi horami a mořem pouhých 160 km od hlavního města ATÉNY. Od druhého největšího řeckého ostrova Evia (Evboia) ho dělí Severní Evboiský záliv. I když je Kamena Vourla v Řecku známým a vyhledávaným místem, je pro českého turistu neznámá. A přece může nabídnout vše, co si může člověk od ideálního místa na dovolené přát. Díky své poloze, klimatu a horkým, léčivým pramenům je atraktivní po celý rok. Snoubí se zde moře s nekonečnými plážemi, horami a termálními prameny. Léčivá voda vytéká ze srdce pohoří Knimida, které leží v těsné blízkosti letoviska a tvoří jeho nádhernou kulisu. Tato kombinace je výjimečná. Obrovskou výhodou tohoto letoviska je jeho malá vzdálenost od nejznámějších a nejvyhledávanějších míst v Řecku: Thermopyly (30 km), Delfy se slavnou starořeckou věštírnou (110 km), hlavní město Atény (160 km), kláštery Meteora (185 km). Snadno dostupný je také blízký ostrov Skiatos, Skopelos a souostroví Lichadonisia tvořené patnácti malými, téměř nedotčenými ostrůvky jímž se říká „řecké Seyschely“. Všechna tato místa můžete navštívit individuálně nebo v rámci fakultativních výletů pořádaných pro naše klienty.

 

Podél pobřeží celého letoviska se táhne hlavní třída lemovaná obchůdky, bary, typickými tavernami s vynikající řeckou kuchyní, kavárnami a cukrárnami. Rodiny s dětmi jistě potěší místní lunapark. Milovníci aktivní dovolené ocení jachetní přístav s půjčovnou motorových loděk, na kterých se mohou vydat na blízké ostrůvky i řadu značených turistických stezek lákajících k procházkám. Ceny v místních obchodech a restauracích jsou nižší než jiných letoviscích na řecké pevnině či ostrovech.

 

Buďte právě Vy ti první, kteří objeví krásy tohoto malebného místa!

delegat:

Po příjezdu do letoviska Vás delegát ubytuje, předá základní informace a sdělí kdy a kde se bude konat informativní schůzka (nebo provede krátkou informativní schůzku hned po příjezdu)

KAMENA VOURLA - pro hotel SISSY bude delegaturu a animační program zajišťovat POLSKY nebo ANGLICKY HOVOŘÍCÍ DELEGÁT, kontakt obdržíte po příjezdu na místě pobytu

.

tel delegát:  Mateusz +48 731 614 204

 

 

.

NA MÍSTĚ POBYTU KLIENTI HRADÍ DELEGÁTOVI POBYTOVÉ TAXY

.

VE VÝŠI 1,5 EURO/POKOJ, STUDIO NEBO APARTMÁN / NOC !!!.

.

 

fakultativni_vylety:

V místě nabídne delegát aktuální možnost a ceny výletů, níže odkaz na orientační ceny výletů

https://www.bontonck.cz/kamenna  

 

KAMENA VOURLA

Malebné prázdninové městečko se rozprostírá na jižním pobřeží zálivu Maliakos. Nachází se na krásném místě mezi horami a mořem pouhých 160 km od hlavního města ATÉNY. Od druhého největšího řeckého ostrova Evia (Evboia) ho dělí Severní Evboiský záliv. I když je Kamena Vourla v Řecku známým a vyhledávaným místem, je pro českého turistu neznámá. A přece může nabídnout vše, co si může člověk od ideálního místa na dovolené přát. Díky své poloze, klimatu a horkým, léčivým pramenům je atraktivní po celý rok. Snoubí se zde moře s nekonečnými plážemi, horami a termálními prameny. Léčivá voda vytéká ze srdce pohoří Knimida, které leží v těsné blízkosti letoviska a tvoří jeho nádhernou kulisu. Tato kombinace je výjimečná. Obrovskou výhodou tohoto letoviska je jeho malá vzdálenost od nejznámějších a nejvyhledávanějších míst v Řecku: Thermopyly (30 km), Delfy se slavnou starořeckou věštírnou (110 km), hlavní město Atény (160 km), kláštery Meteora (185 km). Snadno dostupný je také blízký ostrov Skiatos, Skopelos a souostroví Lichadonisia tvořené patnácti malými, téměř nedotčenými ostrůvky jímž se říká „řecké Seyschely“. Všechna tato místa můžete navštívit individuálně nebo v rámci fakultativních výletů pořádaných pro naše klienty.

 

Podél pobřeží celého letoviska se táhne hlavní třída lemovaná obchůdky, bary, typickými tavernami s vynikající řeckou kuchyní, kavárnami a cukrárnami. Rodiny s dětmi jistě potěší místní lunapark. Milovníci aktivní dovolené ocení jachetní přístav s půjčovnou motorových loděk, na kterých se mohou vydat na blízké ostrůvky i řadu značených turistických stezek lákajících k procházkám. Ceny v místních obchodech a restauracích jsou nižší než jiných letoviscích na řecké pevnině či ostrovech.

 

.

 

GR_Kamenna Vourla_hotel Sissy_02_www.jpgGR_Kamenna Vourla_hotel Sissy_03_www.jpgGR_Kamenna Vourla_hotel Sissy_04_www.jpg
GR_Kamenna Vourla_hotel Sissy_05_www.jpg
NAZEV_HOTELU:

Hotel SISSY

POLOHA:

plážový hotel s krásnou subtropickou zahradou se vzrostlými palmami přímo na pláži v klidné jižní části letoviska. V blízkosti hotelu se nachází několik obchůdků, restaurací a taveren.

UBYTOVANI:

dvoulůžkové pokoje s možností jedné přistýlky (rozkládací křeslo) a čtyřlůžkové pokoje s manželským lůžkem a patrovou postelí pro děti. Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení (SWC, fén), SAT/TV, telefon, mini lednici, klimatizaci a sejf (zdarma) a balkón se zahradním nábytkem. Všechny pokoje jsou v patře a mají prostorné balkóny s nádherným přímým výhledem na moře!

VYBAVENI:

hostům je k dispozici vstupní hala s recepcí, výtah, restaurace s venkovní terasou s výhledem na moře, bar, venkovní bazén se slunečníky a lehátky (zdarma), beach bar, disco club, animační a sportovní programy,  řecké večery s folklórními tanci, večerní programy a barbecue večeře, Wi-Fi v lobby (zdarma), šachy, pingpongový stůl, biliard (za poplatek). Lehátka na pláži zdarma! Na pláži je možno využít nabídky vodních sportů – kajaky, motorové vodní skútry, vodní lyže, šlapadla (za poplatek). Přímo v zahradě hotelu jsou nabízeny také masáže.

STRAVOVANI:

polopenze - snídaně a večeře formou výborného bufetu podávané v hotelové restauraci (vnitřní i venkovní část). Během dne možnost dokoupení občerstvení za velice příznivé ceny v areálu hotelové zahrady – beach bar (víno, pivo, nealko - 1-2,- Euro, koktejly 3-4,- Euro, toasty, souvlaki, hot-dog, hranolky - od 1,5 Euro)

PLAZ:

přímo na oblázkové pláži s pozvolným vstupem do moře, plážový servis ZDARMA. Nabídka vodních sportů za poplatek. Pláž navazuje přímo na hotelovou zahradu stíněnou stromy a palmami.

SLEVY_A_VYHODY:

vlastní doprava - 2.000,- Kč, spojení 2 turnusů (BUS) - 2.000,- Kč, spojení 2 turnusů (LET) - 5.000,- Kč

UPOZORNENI:

jednolůžkový pokoj +600,- Kč/noc

POZNAMKA:

Autokarové zájezdy: Cena zahrnuje: dopravu autokarem, 7 x ubytování s polopenzí, služby POLSKY a ANGLICKY MLUVÍCÍHO delegáta a animátora, pojištění CK ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje: komplexní pojištění včetně léčebných výloh a storna 30,- Kč/os./den, příplatky viz tabulka, pobytové taxy ve výši 1,5,- Euro/pokoj a noc - platí se hotově na místě delegátovi nebo na recepci hotelu

 

NAS_NAZOR:

pohodový hotel, pokoje s úžasnými výhledy na moře, krásnou zahradou, bazénem i pláží a příkladnou péčí hotelového personálu o hosty. Pobyty ocení rodiny s dětmi, senioři i mladí klienti.

obecne_pobytova_akce:

Hotel SISSY

 

Poloha: plážový hotel s krásnou subtropickou zahradou se vzrostlými palmami přímo na pláži v klidné jižní části letoviska. V blízkosti hotelu se nachází několik obchůdků, restaurací a taveren.

Ubytování: jednoduše a účelně zařízené dvoulůžkové pokoje s možností jedné přistýlky (rozkládací křeslo) a čtyřlůžkové pokoje s manželským lůžkem a patrovou postelí pro děti. Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení (WC, vana, fén), SAT/TV, telefon, mini lednici, klimatizaci (zdarma) a balkón se zahradním nábytkem. Povlečení je na místě k dispozici, ručníky malý na osobu při nástupu a v průběhu pobytu se 1x mění. Všechny pokoje jsou v patře a mají prostorné balkóny s nádherným přímým výhledem na moře!

Vybavení: hostům je k dispozici vstupní hala s recepcí, výtah, restaurace s venkovní terasou s výhledem na moře, bar, venkovní bazén se slunečníky a lehátky (zdarma), beach bar, disco club, animační programy (s polsky nebo anglicky hovořícím animátorem), Wi-fi v lobby (zdarma), pingpongový stůl, biliard (za poplatek). Lehátka na pláži zdarma! Hotel pořádá pro své hosty řecké večery a barbecue večeře.

.

 

stravovani:

polopenze - snídaně a večeře formou bufetu podávané v hotelové restauraci (vnitřní i venkovní část). Během dne možnost dokoupení občerstvení za velice příznivé ceny v areálu hotelové zahrady – beach bar (víno, pivo, nealko - 1-2,- Euro, koktejly 3-4,- Euro, toasty, souvlaki, hot-dog, hranolky - od 1,5 Euro)

 

gps:

ADRESA HOTELU SISSY:

Ippokratous 41, Kamena Vourla 350 08, Řecko

38°46'58.6"N 22°47'49.5"E

plaze_plazovy_servis:

HOTEL SISSY

přímo na oblázkové pláži s pozvolným vstupem do moře, plážový servis ZDARMA. Vhodné boty do vody. Nabídka vodních sportů za poplatek. Pláž navazuje přímo na hotelovou zahradu stíněnou stromy a palmami.

.

 

Termín
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
TermínUbytováníDélkaDopravaStravaDospělýDítě
03.06. (st) 12.06. (pá)dvoulužkový pokoj s možností dvou přistýlek10 dníAutobusová dopravaPolopenze9.990 Kč---Rezervovat
03.06. (st) 12.06. (pá)dvoulůžkový pokoj s možností přistýlky10 dníAutobusová dopravaPolopenze9.990 Kč---Rezervovat
10.06. (st) 19.06. (pá)dvoulužkový pokoj s možností dvou přistýlek10 dníAutobusová dopravaPolopenze10.490 Kč---Rezervovat
10.06. (st) 19.06. (pá)dvoulůžkový pokoj s možností přistýlky10 dníAutobusová dopravaPolopenze10.490 Kč---Rezervovat
17.06. (st) 26.06. (pá)dvoulůžkový pokoj s možností přistýlky10 dníAutobusová dopravaPolopenze10.990 Kč---Rezervovat
Uvedené ceny jsou konečné (vč. letištních a bezpečnostních tax,
palivových příplatků). Cena neobsahuje volitelné příplatky.
Termín
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Požadavky na Vaši dovolenou:
Země
Letovisko
Strava Odjezd od
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Počet osob Příjezd do
Dospělá osobaDospělá osoba18,18 let
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Doprava
arrowRozšířené vyhledávání
Katalogy ke stažení
kaltaog
kaltaog
Přijímáme poukázky a benefity společností
benefit_plus benefity cheque edenred sodexo
K on-line platbě přijímáme tyto platební karty
maestro mastercard visa visa-electron