arrowDown
nazev: Řecko

popis: Překrásná země na jihu Balkánského poloostrova, která se každému návštěvníku hluboce vryje do srdce svou nádhernou přírodou, čistým mořem a množstvím přírodních památek.

Ať již navštívíte poloostrov Chalkidiki s krásnými písečnými plážemi a neporušenou přírodou, Olympskou riviéru v srdci pevninského Řecka nebo některý z mnoha ostrovů zajisté Vás osloví otevřenost a pohostinnost místních obyvatel a pohodový neuspěchaný přístup k životu.

Nechte se strhnout touto atmosférou a snažte se získat maximum z bohatství, které tento nádherný kus Evropy svým návštěvníkům nabízí, vždyť slovo turista má v řeckém jazyce význam host...

pas_a_viza:

Řecko je v EU, u leteckých i autokarových zájezdů potřebujete platný cestovní doklad PAS nebo  platný OP (platnost dokladu by měla být min.1 měsíc po návratu z dovolené).

Děti do 15ti let musí mít vlastní cestovní doklad !!! Neakceptuje se dítě zapsané v pase rodičů !!!

.

Prosíme klienty, kteří cestují do Řecka BUSEM na cestovní pas, aby si s sebou vzali i svůj občanský průkaz. Na některých státních hranicích by se takto mohla urychlit povinná kontrola cestujících, více informací či postup Vám sdělí technický průvodce nebo řidiči autobusu.

Zákazníci, kteří se přihlásí k zájezdům odpovídají za platnost svých cestovních dokladů.

Cizí státní příslušníci - jsou povinni si zajistit potřebná povolení a víza do cílové destinace i do států, kterými se projíždí. V případě, že zákazník nebude mít zajištěna všechna potřebná povolení, cestovní doklady, víza apod. a z tohoto důvodu se nebude moci zájezdu účastnit, postupuje CK stejně jako by zákazník zájezd stornoval v den odjezdu. V případě, že zákazníkovi nebude umožněn vstup do země (cílové i v průběhu cesty projížděnými zeměmi) místními orgány, CK nenese žádné závazky vůči zákazníkovi a zákazník se musí dopravit zpět do ČR na své vlastní náklady, zákazníkovi je taktéž účtován stornopoplatek, jako by zájezd stornoval v den odjezdu.

- zákazníci jsou povinni dodržovat všechny celní, devizové a ostatní předpisy ČR a navštívených zemí.

- cestující s cestovním pasem jiným než ČR hlásí tuto skutečnost předem

Více informací na http://www.mzv.cz

Při cestě autem návštěvníci potřebují řidičský průkaz, technický průkaz vozidla, zelenou kartu.

 

mena:

V Řecku se platí EUREM = 100 CENTŮ

casovy_posun:

Při cestě do Řecka nezapomeňte na časový posun. Časový rozdíl řeckého východoevropského času od našeho středoevropského času je + 1 hodina. Musíte si tedy posunout hodinky o jednu hodinu dopředu. Všechny časy uváděné v průběhu Vašeho pobytu (infoschůzka, fakultatitvní výlety, transfery, odjezdy do ČR...) jsou uváděny v místním (lokálním) čase !!

obecne_zeme:

Řecko

Překrásná země na jihu Balkánského poloostrova, která se každému návštěvníku hluboce vryje do srdce svou nádhernou přírodou, čistým mořem a množstvím přírodních památek. Ať již navštívíte poloostrov Chalkidiki s krásnými písečnými plážemi a neporušenou přírodou, Olympskou riviéru v srdci pevninského Řecka nebo některý z mnoha ostrovů zajisté Vás osloví otevřenost a pohostinnost místních obyvatel a pohodový neuspěchaný přístup k životu. Nechte se strhnout touto atmosférou a snažte se získat maximum z bohatství, které tento nádherný kus Evropy svým návštěvníkům nabízí, vždyť slovo turista má v řeckém jazyce význam host...

Jazyk

Úředním jazykem je Novořečtina, obvykle není problém se domluvit anglicky a německy. Ve většině restaurací je jídelní lístek i v češtině.

 

dulezite_adresy_telefony:

 

Velvyslanectví ČR v Řecku – The Embassy of the Czech Republic

Seferis str.6 G, Palaio Psychico, Athens 15452, Greece

tel.: 0030/2106713755, 2106719701, 2106725332

 

Honorární konzulát ČR v Řecku

Dimokratias 62, Thessaloniki, 546 23

tel: 003023920/22575

pondělí - pátek: 09:00-14:00

.

První pomoc:          tel. 166 Lékařská pohotovost:     tel.1016

Pomoc při autonehodě: tel. 104 Tísňové volání:          tel. 112       

Turistická policie:   tel. 171 Policie:                 tel. 100

Hasiči:               tel. 199 Lesní požáry – hasiči:   tel. 191

slovnicek:

Řecky               Česky               Řecky                Česky

Kaliméra            Dobrý den           Polí                 Mnoho

Kalispéra           Dobrý večer         Lígo                 Málo

Kalinichta          Dobrou noc          Oríste?              Prosím? 

Jásu                Nashledanou         Gramatósimo          Známka 

Efcharistó          Děkuji              Jatrós               Lékař  

Parakaló            Prosím              Piretó               Teplota

Óchi                NE                  Kefáli               Hlava

Né                  ANO                 Pódi                 Noha 

Ávrio               Zítra               Chéri                Ruka 

Símera              Dnes

 

 

clo:

Zboží určené pro vlastní potřebu či spotřebu nebo jako dárky, které bylo získáno v členské zemi Evropské unie, lze volně dovážet. Za limit pro vlastní potřebu je považováno 200 ks cigaret nebo 50 ks doutníků nebo 250 g tabáku, dva litry vína, jeden litr lihovin nad 22 % alkoholu, jeden litr lihovin pod 22 % alkoholu, 250 ml toaletní vody a jakékoli zboží do limitu 150 EUR.

Je zakázán dovoz i vývoz drog a jiných omamných prostředků, léků s obsahem kodeinu (s výjimkou léků předepsaných pro osobní potřebu), výbušnin a střelných zbraní. Pod hrozbou vysokých pokut se bez zvláštního povolení nesmí vyvážet jakékoliv předměty starší než sto let; pokud byste takový předmět dováželi, je nutné jej na hranicích pečlivě deklarovat, abyste neměli potíže při opuštění země. Pašování drog se trestá dlouholetým vězením. Platí přísný zákaz vývozu ohrožených druhů živočichů, rostlin a přírodnin !!!

nazev: Olympská riviéra
popis:

Olympská riviéra je lemována nekonečnými oblázko-písčitými plážemi, které jsou omývané průzračnými vodami Egejského moře. Riviéra se nachází přímo pod horským masivem Olympu s největší horou Mitikas (2917 m.n.m). a je ideálním místem pro podnikání řady celodenních i krátkých výletů do okolí.

let_cena_zahrnuje: leteckou přepravu Ostrava - Soluň - Ostrava nebo Brno - Soluň - Brno, letištní taxy a poplatky včetně základního palivového příplatku, transfer z letiště do místa ubytování a zpět, uvedený počet nocí ubytování s uvedenou stravou, služby delegáta, pojištění CK ve smyslu zákona č. 159/99 Sb., pobytové taxy.

let_cena_nezahrnuje: komplexní pojištění včetně léčebných výloh 30,- Kč/os./den

bus_cena_zahrnuje: dopravu autokarem, uvedený počet nocí ubytování s uvedenou stravou, služby delegáta, pojištění CK ve smyslu zákona č. 159/99 Sb., pobytové taxy.

bus_cena_nezahrnuje: komplexní pojištění včetně léčebných výloh 30,- Kč/os./den

kombi_cena_zahrnuje: jednu cestu leteckou přepravu do nebo ze Soluně, druhou cestu autokarem, letištní taxy a poplatky včetně základního palivového příplatku, transfer z letiště do místa ubytování a zpět, uvedený počet nocí ubytování s uvedenou stravou, služby delegáta, pojištění CK ve smyslu zákona č. 159/99 Sb., pobytové taxy

kombi_cena_nezahrnuje: komplexní pojištění včetně léčebných výloh 30,- Kč/os./den

nazev: Parália
popis:

Známé, rušné letovisko leží asi 100 km jižně od Soluně, v kraji Pieria. Tato oblast je zásobována čistou vodou z ledovců Olympu, díky jemuž se zde vytváří příjemné místní mikroklima s minimálními srážkami a stálými teplotami ovzduší, které je často využíváno pro ozdravné pobyty astmatiků a alergiků. Naleznete zde velké množství obchodů, restaurací, kaváren, hospůdek s rybími specialitami a nejznámější noční kluby olympské riviéry. Pláže jsou zde písčité s pozvolným vstupem do moře, vybavené slunečníky a lehátky.

delegat:

po příjezdu do místa ubytování Vás delegát či hotelový personál ubytuje a předá Vám informaci, kdy se bude konat informační schůzka v lobby hotelu OREA ELENI (nebo provede základní informační schůzku ihned po příjezdu). Sledujte v průběhu nástěnku, která je umístěna u recepce, na které Vám delegát bude nechávat důležité informace.

Tel. číslo delegátka Vlaďka Zvarová - 0030 6978241404  

.

!!! NA MÍSTĚ POBYTU KLIENTI HRADÍ DELEGÁTOVI POBYTOVÉ TAXY

.

STUDIA COSMOS VE VÝŠI 0,5 EURO/STUDIO NEBO APARTMÁN / NOC !!!

.

HOTEL OREA ELENI A OREA ELENI PALACE VE VÝŠI 1,5 EURO / POKOJ / NOC !!!

.

fakultativni_vylety:

V místě pobytu Vám delegát aktuálně nabídne možnost fakultativních výletů.

Orientační ceny viz odkaz níže:

http://www.bontonck.cz/olymp

GR_Paralia_Cosmos_2014_01_www.jpgGR_Paralia_Cosmos_exter_01_www.jpg02.jpg
03.JPG
NAZEV_HOTELU:

Studia COSMOS **+

POLOHA:

nachází se 200 m od pláže v blízkosti centra letoviska (cca 250 m) v těsné blízkosti hotelu Orea Eleni (cca 80 m). Nový Aquapark cca 500 m od hotelu!

UBYTOVANI:

studia pro 2-3 osoby s možností přistýlky s vlastním soc. zařízením, kuchyňským koutem, balkónem, SAT-TV a klimatizací (za příplatek 5,- Euro/den)

VYBAVENI:

v přízemí vily je recepce a společenská místnost včetně venkovního posezení, toalety a sprchy, Wi-Fi zdarma

STRAVOVANI:

vlastní, polopenze, snídaně formou švédského stolu, servírované večeře podávané formou jednotného menu, přílohy a saláty formou bufetu, dezert nebo ovoce podávaná v hotelu Orea Eleni (cca 80 m). 1 x týdně barbecue večeře.

PLAZ:

písčitá pláž s pozvolným vstupem do moře cca 200 m od hotelu, podél pláže řada restaurací a barů, lehátka a slunečníky na pláži za poplatek, velký výběr vodních sportů za poplatek

SLEVY_A_VYHODY:

vlastní doprava - 2.000,- Kč, spojení 2 turnusů - 2.000,- Kč

UPOZORNENI:

jednolůžkový pokoj + 400,- Kč/noc

POZNAMKA:

Cena zahrnuje: dopravu autokarem, leteckou dopravu, letištní taxy a základní poplatky, transfer z letiště do místa ubytování a zpět, 13/12/11/10/9 x ubytování, stravu (viz tabulka), služby delegáta, pojištění CK ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.
Cena nezahrnuje: komplexní cestovní pojištění (pokud je sjednáno), příplatky viz tabulka, pobytové taxy ve výši 1,5 Euro/studio a noc - platí se hotově na místě delegátovi nebo na recepci hotelu

NAS_NAZOR:

pěkné ubytování s dobrou dostupností k pláži i centru letoviska

obecne_pobytova_akce:

STUDIA COSMOS

Poloha - nachází se 200 m od pláže v blízkosti centra letoviska (cca 250 m) v těsné blízkosti hotelu Orea Eleni (cca 80 m). Nový Aquapark cca 500 m!

Ubytování - studia pro 2-3 osoby s možností přistýlky s vlastním soc. zařízením (SWC), kuchyňským koutem, balkónem, SAT-TV a klimatizací (za příplatek 5,- Euro/den). Povlečení při nástupu  k dispozici. RUČNÍKY NA MÍSTĚ NEJSOU!! PŘIBALTE SI PROSÍM SVOJE !!

Vybavení - v přízemí vily je recepce a společenská místnost včetně venkovního posezení,

toalety a sprchy, Wi-Fi zdarma

 

stravovani:

vlastní nebo polopenze podávaná v hotelu Orea Eleni (cca 80 m), snídaně formou švédského stolu, servírované večeře podávané formou jednotného menu, přílohy a saláty formou bufetu, dezert nebo ovoce. 1 x týdně barbecue večeře.

plaze_plazovy_servis:

písčitá pláž s pozvolným vstupem do moře cca 200 m od hotelu, podél pláže řada restaurací a barů, lehátka a slunečníky na pláži za poplatek (nebo za konzumaci v plážovém baru), velký výběr vodních sportů za poplatek

Termín
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
TermínUbytováníDélkaDopravaStravaDospělýDítě
01.06. (po) 12.06. (pá)dvoulůžkové studio12 dníAutobusová dopravaBez stravy6.490 Kč---Rezervovat
01.06. (po) 12.06. (pá)třílůžkové studio s možností přistýlky12 dníAutobusová dopravaBez stravy6.490 Kč---Rezervovat
01.06. (po) 12.06. (pá)dvoulůžkové studio12 dníAutobusová dopravaPolopenze9.190 Kč---Rezervovat
01.06. (po) 12.06. (pá)třílůžkové studio s možností přistýlky12 dníAutobusová dopravaPolopenze9.190 Kč---Rezervovat
10.06. (st) 21.06. (ne)třílůžkové studio s možností přistýlky12 dníAutobusová dopravaBez stravy6.990 Kč---Rezervovat
Uvedené ceny jsou konečné (vč. letištních a bezpečnostních tax,
palivových příplatků). Cena neobsahuje volitelné příplatky.
Termín
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Požadavky na Vaši dovolenou:
Země
Letovisko
Strava Odjezd od
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Počet osob Příjezd do
Dospělá osobaDospělá osoba18,18 let
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Doprava
arrowRozšířené vyhledávání
Katalogy ke stažení
kaltaog
kaltaog
Přijímáme poukázky a benefity společností
benefit_plus benefity cheque edenred sodexo
K on-line platbě přijímáme tyto platební karty
maestro mastercard visa visa-electron