arrowDown
Název: Řecko

Překrásná země na jihu Balkánského poloostrova, která se každému návštěvníku hluboce vryje do srdce svou nádhernou přírodou, čistým mořem a množstvím přírodních památek.


Ať již navštívíte poloostrov Chalkidiki s krásnými písečnými plážemi a neporušenou přírodou, Olympskou riviéru v srdci pevninského Řecka nebo některý z mnoha ostrovů zajisté Vás osloví otevřenost a pohostinnost místních obyvatel a pohodový neuspěchaný přístup k životu.


Nechte se strhnout touto atmosférou a snažte se získat maximum z bohatství, které tento nádherný kus Evropy svým návštěvníkům nabízí, vždyť slovo turista á v řeckém jazyce význam host...

Název: Poznávací zájezdy
Mimo pobytové zájezdy nabízí naše CK již tradičně také poznávací zájezdy do Řecka s autokarovou nebo kombinovanou dopravou (bus + letadlo, bus + loď). Všechny tyto poznávací zájezdy jsou v termínech, kdy je počasí příjemné na cestování a poznávání krás této zajímavé země, ale zároveň v termínech, kdy se dá koupat v moři. Účastníci těchto zájezdů tak mají možnost kombinovat poznání i relaxaci u moře...
shutterstock_404929822.jpgshutterstock_139999150.jpgshutterstock_776334658.jpg
shutterstock_342072737_Deplhi.jpg

ADVENTNÍ ŘECKO

Úvod:

Athény + Delphi + Arachova + ostrovy Aegina, Poros a Hydra

přímý let z Prahy, český průvodce, hotel 3*** s polopenzí v ceně 

1. den: – v odpoledních hodinách se setkáme na letišti Václava Havla v Praze a kolem poledne se vydáme přímým letem do Athén. Z letiště se pojedeme ubytovat do našeho hotelu a vydáme se na odpolední prohlídku nesmrtelného města – Athén,  kde se projdeme náměstím Syntagma se slavnou budovou Řeckého Parlamentu, před kterým probíhá střídání stráží v typických krojích, nádherně vánočně nazdobenými ulicemi projdeme do nejmalebnější čtvrti Plaka a Monastiraki pod majestátním dohledem vánočně nasvětleného Akropolisu. Stovky obchůdků, tradičních taveren a nazdobených vánočních stromečků… - snad žádné město na světě nemá tak působivou adventní atmosféru jako právě Athény. Večer se vrátíme do našeho hotelu na dobrou večeři a nocleh. 

2. den: – po dobré snídani se vydáme do antického města a jednoho z nejvýznamnějších archeologických nalezišť – do Delp. Průvodce nás provede zachovalým areálem města, které Řekové považovali za pupek světa, které vzniklo dle mytologie na místě, kde se setkali dva orly, které z různých koutů světa vypustil Zeus. Při prohlídce se budeme kochat nejen rozsáhlým amfiteátrem, sochami zvířat, hipodromem ale také věštírnou, ve které kněžka Pýthie promlouvala jménem boha Apollóna. Odpoledne  se zastavíme v nádherném historickém městečku Arachova, které se pyšní zachovalou kamennou pevninskou architekturou. (Arachova je známá také jako zimní lyžařské středisko oblíbené zejména Athéňany). Procházka nás zavede do kamenných uliček s Chrámem svatého Jiřího a věří s hodinami, ale také s nespočtem krámků a kaváren, ze kterých budeme moci pozorovat okolní hornatou krajinu při odpoledním západu slunce. Večer se vrátíme do našeho hotelu v Athénách na večeři a nocleh.

3. den: – dobře vyspaní a nasnídaní si užijeme celodenní lodní výlet k ostrovům Aegina, Poros a Hydra. Autobus nás přiveze do přístavu, kde nás přivítá posádka lodi s živou hudbou. Naše mořské putování započne návštěvou ostrova Hydra, jejíž krása inspirovala Picassa, Sagala i Leonarda Cohena. Malebnost ostrova byla využita také pro natáčení filmu Chlapec na delfínu se Sophia Loren. Úzké malebné kamenné uličky hlavního města ostrova můžeme prozkoumat pěšmo nebo na tradičně ze hřbetu osla. Promenáda plná tradičních řeckých kaváren nás zajisté zláká k dobrému frappé pod hřejivým podzimním sluníčkem. Při cestě na ostrov Poros si vychutnáme bufetový oběd přímo na lodi. Po obědě si prohlédneme ostrov Poros, nejmenší z Argosaronského souostroví. Poros je vyhledávanou destinací pro jachtaře. Plachetnicový přístav na Porosu patří k nejfotografovanějším romantickým místům na světě. Odpoledne pak navštívíme ostrov Aegina, jehož stejnojmenné hlavní město ostrova bylo původním hlavním městem Řecka. Malebné centrum města můžeme objevovat také v kočáře taženém koňmi. Tím však naše dnešní zábava nekončí! Cestou zpět do Athénského přístavu nás na lodi bude čekat tradiční „Řecký večer“ se zpěváky a tanečníky oděnými v krojích. Ani netušíte jak snadno se naučíte tančit syrtaki :=). Večer se vrátíme do našeho hotelu na dobrou večeři a užijeme si poslední noc v Athénách.

4. den:  po snídani se vydáme na letiště a po poledni odletíme přímou linkou do Prahy.

 

Poznámka: .

Cena zahrnuje: leteckou dopravu Praha – Athény – Praha včetně příručního zavazadla 4 kg (40x10x30cm) a kabinového zavazadla 8 kg (57x20x38 cm), 3 x ubytování ve dvoulůžkových pokojích hotelu kategorie 3***, 3 x snídani formou bufetu, 3 x večeři v hotelové restauraci, celodenní výlet do Delphi a Arachova, celodenní výlet lodí na ostrovy Hydra, Poros a Aegina včetně oběda na lodi a vystoupení na lodi, transfer z letiště v Athénách do hotelu a zpět, služby českého průvodce v Řecku (průvodce žije v Athénách, neletí se skupinou), pojištění CK ve smyslu zákona 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje: vstupy do navštívených památek (cca 20-30,- Euro), komplexní cestovní pojištění včetně storna (+ 30,- Kč/os./den), zapsané zavazadlo 23 kg (78x28x52 cm) + 1.590,- Kč za oba směry, spropitné apod.

 

Uvedené ceny jsou konečné (vč. letištních a bezpečnostních tax,
palivových příplatků). Cena neobsahuje volitelné příplatky.
Termín
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Požadavky na Vaši dovolenou:
Země
Letovisko
Strava Odjezd od
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Počet osob Příjezd do
Dospělá osobaDospělá osoba18,18 let
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Doprava
arrowRozšířené vyhledávání
Katalogy ke stažení
kaltaog
kaltaog
Přijímáme poukázky a benefity společností
benefit_plus benefity cheque edenred sodexo
K on-line platbě přijímáme tyto platební karty
maestro mastercard visa visa-electron