arrowDown
Název:

Slovensko

Slovensko jsou naši nejbližší sousedé. Hlavním městem je Bratislava a platí se zde eurem.

Slovensko má nádhernou krajinu, doporučujeme navštívit zejména Tatry. Oblíbené jsou také pro své termální lázně, které poskytují velmi kvalitní služby.

Specifická a velmi chutná je slovenská kuchyně. Jistě znáte tradiční halušky s brynzou, jitrnice, ovčí sýry a jiné pochutiny.

Velkou výhodou je, že se na Slovensku velmi snadno domluvíte.

 

Terchová, Vratná Dolina, Jánošikovy Diery, lázně Bešeňová, Štrbské Pleso, Vysoké Tatry - Starý Smokovec, Chopok, Demänovská dolina a Demänovská jeskyně

1. den:

v brzkých ranních hodinách se vydáme na Slovensko (nástupní místa po trase), dopoledne dorazíme do Terchové, která je turistickým centrem Malé Fatry. Ve vesničce, která je rodištěm zbojníka Juraje Jánošíka navštívíme jeho muzeum a prohlédneme kostel Sv. Cyrila a Metoděje s pohyblivým dřevěným betlémem. Cca hodinová procházka místní přírodou nás zavede na krásné vyhlídky na okolní přírodu. Po poledni budeme pokračovat do blízké Vrátné doliny, která sloužila jako lovecký revír hraběcí rodiny Majláthových. Dáme si dobrou kávu a zákusek v některé z místních horských chat a vydáme se procházkou v národní přírodní rezervaci Rozsutec obdivovat bizardní skalní útvary Jánošíkovy Diery. V podvečer dorazíme do lázní, kde se ubytujeme v příjemném penzionu a budeme mít možnost navštívit místní aquapark a termální lázně.

2. den:

po dobré snídani se vydáme do města Vysoké Tatry, kde se můžete vydat za celodenní individuální turistikou. Autobus zastaví na Štrbském Plese, Starém Smokovci a Tatranské Lomnici. V podvečer se vrátíme zpět do Bešeňové do našeho penzionu

 

3. den:

vyspaní a dobře nasnídaní se vydáme na poslední den našeho putování za nejkrásnějšími místy Slovenské přírody. Přejedeme do Demänovskej doliny a to až do místní části Jasná s dominantou Chopku - 2024 m.n.m., na který si můžeme vyjet kabinkovou lanovkou. Zájemci se mohou také vydat lehkou procházkou do Demänovské doliny nebo na prohlídku světoznámé ledové jeskyně. Cestou zpět domů budeme ještě obdivovat scenérie Nízkých Tater a vodní nádrže Liptovská Mara. Návrat v pozdních večerních hodinách.

 

Cena zahrnuje:

dopravu zahraničním autokarem, 2 x ubytování ve 2-3 lůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením v rodinném penzionu, 2 x snídani, služby česky mluvícího průvodce, pojištění CK ve smyslu zák. 159/99 Sb.

 

Cena nezahrnuje:

komplexní cestovní pojištění včetně pojištění storna + 30,- Kč/os./den, vstupy do termálních parků a navštívených objektů

 

Poznámka:

vstupy do Demänovské jeskyně cca 8,- Euro + vstupy do lázní cca 20,- Euro

 

Slovensko_Vysoké Tatry.jpgSlovensko_Zelené Pleso.jpgSK_Janosikove diery_03.jpg
SK_Janosikove diery_04.jpg

SLOVENSKO - toulky přírodou a koupání v termálních lázních

Úvod:

Terchová, Vrátná dolina, Jánošíkovy Diery, lázně Bešeňová, Štrbské Pleso, Vysoké Tatry - Starý Smokovec, Chopok, Demänovská dolina a Demänovská jeskyně

1. den:

v brzkých ranních hodinách se vydáme na Slovensko (nástupní místa po trase), dopoledne dorazíme do Terchové, která je turistickým centrem Malé Fatry. Ve vesničce, která je rodištěm zbojníka Juraje Jánošíka navštívíme jeho muzeum a prohlédneme kostel Sv. Cyrila a Metoděje s pohyblivým dřevěným betlémem. Cca hodinová procházka místní přírodou nás zavede na krásné vyhlídky na okolní přírodu. Po poledni budeme pokračovat do blízké Vrátné doliny, která sloužila jako lovecký revír hraběcí rodiny Majláthových. Dáme si dobrou kávu a zákusek v některé z místních horských chat a vydáme se procházkou v národní přírodní rezervaci Rozsutec obdivovat bizardní skalní útvary Jánošíkovy Diery. V podvečer dorazíme do lázní Bešeňová, kde se ubytujeme v příjemném penzionu a budeme mít možnost navštívit místní aquapark a termální lázně.

2. den:

po dobré snídani se vydáme do města Vysoké Tatry, kde se můžete vydat za celodenní individuální turistikou. Autobus zastaví na Štrbském Plese, Starém Smokovci a Tatranské Lomnici. V podvečer se vrátíme zpět do Bešeňové do našeho penzionu.

3. den:

vyspaní a dobře nasnídaní se vydáme na poslední den našeho putování za nejkrásnějšími místy Slovenské přírody. Přejedeme do Demänovskej doliny a to až do místní části Jasná s dominantou Chopku – 2024 m.n.n., na který si můžeme vyjet kabinkovou lanovkou. Zájemci se mohou také vydat lehkou procházkou do Demänovské doliny nebo na prohlídku světoznámé ledové jeskyně. Cestou zpět domů budeme ještě obdivovat scenérie Nízkých Tater a vodní nádrže Liptovská Mara. Návrat  v pozdních večerních hodinách.

Cena zahrnuje:

dopravu zahraničním autokarem, 2 x ubytování ve 2-3 lůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením v rodinném penzionu, 2 x snídani, služby česky mluvícího průvodce, pojištění CK ve smyslu zák. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje:

komplexní cestovní pojištění včetně pojištění storna +30,- Kč/os./den, vstupy do termálních parků a navštívených objektů

Poznámka:

Doporučené kapesné: vstupy do Demänovské jeskyně cca 8,- Euro + vstupy do lázní Bešeňová cca 20,- Euro

Termín
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
TermínUbytováníDélkaDopravaStravaDospělýDítě
30.08. (pá) 01.09. (ne)třílůžkový pokoj3 dnyAutobusová dopravaSnídaně2.390 Kč---Rezervovat
30.08. (pá) 01.09. (ne)dvoulůžkový pokoj3 dnyAutobusová dopravaSnídaně2.390 Kč---Rezervovat
Uvedené ceny jsou konečné (vč. letištních a bezpečnostních tax,
palivových příplatků). Cena neobsahuje volitelné příplatky.
Termín
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Požadavky na Vaši dovolenou:
Země
Letovisko
Strava Odjezd od
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Počet osob Příjezd do
Dospělá osobaDospělá osoba18,18 let
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Doprava
arrowRozšířené vyhledávání
Katalogy ke stažení
kaltaog
kaltaog
Přijímáme poukázky a benefity společností
benefit_plus benefity cheque edenred sodexo
K on-line platbě přijímáme tyto platební karty
maestro mastercard visa visa-electron